Zespoły artystyczne

Szkolny Klub Sportowy "Sokoliki"

 

Szkolny Klub Sportowy „Sokolik” istnieje od 1995 roku i zrzesza młodzież oraz dzieci z Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie uczniom wszechstronnego i harmonijnego rozwoju fizycznego oraz stworzenie warunków do kształtowania własnej osobowości i cech charakteru.

Na początku klub zajmował się wyłącznie gimnastyką sportową i akrobatyką, jednak od 2000 roku poszerzył zakres swej działalności o taniec cheerleaders.

Sekcja gimnastyczna, od której wszystko się zaczęło, powstała w 1995 roku i zrzesza uczniów od pierwszej klasy szkoły podstawowej po trzecią klasę gimnazjum. Na zajęcia uczęszczają również dziewczęta, które szkołę już skończyły. Obecnie praca zespołu skupia się na przygotowywaniu pokazów na różne imprezy i uroczystości. Zespół rozwija się wprowadzając do swego repertuaru ciągle nowe elementy. Przygotowując pokaz, grupa musi włożyć bardzo wiele wysiłku w jego opracowanie i opanowanie. Wymyślanie poszczególnych elementów układu, konstruowanie piramid, dobór ćwiczeń, to główne treści zajęć. Poprzez wielokrotne i żmudne powtarzanie, uczniowie doskonalą i utrwalają nawyki gimnastyczne do perfekcji.

Praca jednak nie jest łatwa, gdyż szkoła nasza nie posiada własnej sali gimnastycznej, a nasze zasoby sprzętowe są niewielkie. Nawet najtrudniejsze elementy gimnastyczne wykonywane są bez żadnych zabezpieczeń, na tzw. granicy ryzyka, jedynie przy asekuracji trenera lub współćwiczących.

Sekcja cheerleaders powstała w roku 2000, kiedy to dziewczęta wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Tańca z Pomponami. Po wielotygodniowych i żmudnych treningach, wystąpiły przed komisją konkursową i zajęły II miejsce. Do zespołu należało wówczas sześć dziewcząt. Kolejne lata działalności to rozwój zespołu oraz dalsze sukcesy.

Na MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO I WIELKOPOSKIEGO gimnazjalistki zajęły II miejsce, a szkoła podstawowa III miejsce. W sezonie 2005/06 zdobyliśmy: dwa I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Święciechowie, Mistrzostwo Powiatu Grodziskiego (w kategorii SP) i vicemistrzostwo (w kategorii gimnazjów) na turnieju w Rakoniewicach. Już trzykrotnie zakwalifikowaliśmy się do udziału w MISTRZOSTWACH POLSKI CHEERLEADERS i w roku 2006, podczas IX turnieju, grupa SP zajęła V miejsce, a gimnazjalistki uplasowały się na IX miejscu w kraju.

W 2008 roku powstały w zespole duety taneczne, które debiutując w Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego zdobyły dwa pierwsze miejsca.

Zespół prezentuje się nie tylko na konkursach. Swoimi występami dziewczęta bawią publiczność na różnych imprezach i uroczystościach w szkole, gminie, powiecie i poza nimi.

 

 

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj