Aktualności

37 BIEG SOKOŁA 2023

37 BIEG SOKOŁA 2023

2 kwietnia 2023 r w Bukówcu Górnym odbył się 37 Bieg Sokoła i 25 Mistrzostwa Polski Lekarzy. Święto biegania w Bukówcu gdzie udział w biegach mogą wziąć wszyscy od lat 1 do 100 rozpoczął bieg dzieci na dystansie 1km i 2 km. O godzinie 11.00 prezes TG.Sokół w BG Jan Kot oficjalnie otworzył bieg i przywitał zaproszonych gości tj. Wójta Gminy W-ce Roberta Kasperczaka, Starostę Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka senatora Wojciecha Ziemniaka, Damiana Szymczaka reprezentującego posła Jana Dziedziczaka oraz przewodniczącego rady gminy Kazimierza Kurpisza i sołtysa Tadeusza Malepszego.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy W-ce Robert Kasperczak gdzie przywitał  biegaczy do biegu głównego na dystansie 15 km i na 4km a następnie punktualnie o 11.15 nastąpił start.

Zwycięzcą biegu został Dmytro Didovodiuk z Dąbcza drugi był Miłosz Szcześniewski, a trzeci Tomasz Musiał z Rydzyny. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Jerzyk ze Święciechowy przed Jolantą Jeż i Eweliną Kasprzyk.

Wśród mieszkańców gminy Włoszakowice najlepszym był Łukasz Szymanowski z Włoszakowic,  a wśród kobiet Karolina Cukierska z Bukówca Górnego. Tradycyjnie już o 12.30 odbył się bieg przedszkolaka gdzie pętlę 250 m pokonało około 100 dzieciaczków.

Każdy z biegaczy od najmłodszego do najstarszego otrzymali pamiątkowy grawerowany medal. TG.

Sokół składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom prywatnym i firmom wspierających nasz bieg bez których nie było by takiej oprawy oraz nagród dla zawodników. 37 Bieg Sokoła odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy W-ce Roberta Kasperczaka.

Organizator biegu TG. SOKÓŁ w Bukówcu Górnym.  Dziękujemy.

Szukaj