Aktualności

FESTYN WIEJSKI / DZIEŃ RZEMIEŚLNIKA 2023

FESTYN WIEJSKI / DZIEŃ RZEMIEŚLNIKA 2023

W niedzielę 18 czerwca 2023r w Bukówcu Górnym, po pandemicznej przerwie, odbył się Festyn Wiejski - po raz pierwszy połączony z Dniem Rzemieślnika.

Zaproszeni zostali rzemieślnicy z różnych branż z co najmniej  20-letnią i dłuższą działalnością (często wielopokoleniową), z terenu Bukówca, którzy zaprezentowali swoją ofertę i dorobek zawodowy na stoiskach w sali wiejskiej.

Festyn rozpoczął się powitaniem gości, wręczeniem listów gratulacyjnych i drobnych upominków zaproszonym rzemieślnikom. Wręczenia dokonali wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, sołtys Bukówca Tadeusz Malepszy oraz burmistrz zaprzyjaźnionego miasta Kröpelin z Niemiec Thomas Gutteck. Wymienione osoby oraz dwóch najstarszych zaproszonych rzemieślników, Panowie Mieczysław Poloch (stolarz) i Jerzy Mikołajczak (murarz) wzięli udział w symbolicznym zasadzeniu drzewa – „klonu rzemieślnika”, który upamiętnił tą uroczystość i upiększy teren przed salą wiejską.

Następnie w bogatym programie artystycznym przed licznie zgromadzoną publicznością, na scenie zaprezentowali się: Zespół Regionalny „Nowe lotko” z Bukówca Górnego, Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień” z Bukówca Górnego, Zespół Pieśni i Tańca „Marynia” ze Święciechowy, podopieczni Szkoły Tańca „Margo” z Leszna, Soliści Studia Piosenki  Szymona Gądy oraz klasa II z wychowawczynią Wiolettą Zając.

Ponadto czynny był bufet, kawiarenka z domowym ciastem, przejażdżki bryczką i motocyklami, gry i zabawy dla dzieci z animatorem, dmuchańce, stoisko z lodami i zabawkami, strzelanie z wiatrówki, rzut lotkami do tarczy (dart), chętni mogli zwiedzić od wewnątrz Wiatrak „Wincynt” (dzieci mogły się przy wiatraku bawić się różnymi aktywnościami: np. wbijać gwoździe, ważyć się na wadze dziesiętnej czy chodzić na szczudłach.

Podczas festynu prowadzona była zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu chorej Helenki z Bukówca Górnego.

Głównym organizatorem imprezy był Sołtys wraz z Radą Sołecką Bukówca Górnego. W organizację festynu zaangażowały się także bukówieckie organizacje min. Ochotnicza Straż Pożarna, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Koło Gospodyń Wiejskich Bukówczanki, oraz wiele innych osób i sponsorów.

Festyn tradycyjnie zakończyła zabawa taneczna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji festynu.

Szukaj