Jarmark Konny - zawsze w drugi piątek miesiąca na boisku na Małym Końcu (na wjeździe do Bukówca od strony Włoszakowic). Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Andrzej Lipowy. Na jarmarku można kupić lub sprzedać przede wszystkim konie ( ale również inne zwierzęta gspodarskie). Kupcy zjeżdżają się nie tylko z Wielkopolski, na miejscu można wpróbować konia - chodzenie w zaprzęgu, pod siodłem itp.
Czytaj więcej...
Co roku dnia 6 stycznia (tj. w Święto Trzech Króli) w naszej wsi obchodzona jest rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Właśnie w dniu 6 stycznia 1919 roku bukówczanie na nadzwyczajnym zebraniu zadecydowali o przystąpieniu do walk powstańczych. Z tej okazji, z inicjatywy Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, w kościele parafialnym odprawiana jest uroczysta msza święta za Ojczyznę z udziałem wszystkich pocztów sztandarowych miejscowych organizacji.
Czytaj więcej...
Organizowany od 1994r. (od II Finału), organizatorami był Kabaret "Dziura" i Kapela Dudziarska "Manugi", aż do ubiegłego roku, gdy pałeczkę przejął Samorząd Szkolny przy bukówieckiej szkole. Oprócz tradycynych kwest po południu są imprezy typu koncerty, zabawy, również "światełko do nieba".
Tradycja tych bali sięga roku 1925, kiedy to z inicjatywy Klubu Muzycznego im. Szopena (jedna z przedwojennych organizacji bukówieckich) odbył się pierwszy taki bal. Obecnie organizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół", które reaktywowało te bale w roku. po kilkunastoletniej przerwie w roku 1992.
Czytaj więcej...
Impreza, organizowana jest od 2006 r. Pomysłodawcą i organizatorem jest Kabaret "Dziura", który na imprezę zaprasza corocznie dwa inne kabarety, dając wesoły, dwugodzinny koncert.
Czytaj więcej...
Odbywa się od 1985 roku. Organizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Bukówca oraz Gmina Włoszakowice. Bieg główny na dystansie 15 kilometrów rozpoczyna się o 11.15. Trasa biegnie z Bukówca przez Włoszakowice, Boszkowo, Grotniki, pierwsi zawodnicy są na mecie przy bukówieckim Domu Kultury ok. 12.00.
Czytaj więcej...
Zawsze w czwartą niedzielę Wielkiego Postu Szkolny Zespół Regionalny odwiedza bukówieckie domy z „nowym lotkiem”. Odwiedziny rozpoczynają się ok. 10.00, kończą ok. 14.00. Dzieci obchodzą wszystkie domy, jednego roku zaczynają od Małego Końca, następnego od Wielkiego.
Czytaj więcej...
Konkursy odbywają się od 1997r. Organizatorem jest bukówiecka szkoła, głównym sponsorem jest Starostwo Powiatowe w Lesznie Konkurs ma zasięg województwa wielkopolskiego. Cieszy się szerokim zainteresowaniem mediów, a także licznej publiczności. Od wielu lat konkurs jest rejestrowany również przez Zakład Dialektologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Czytaj więcej...
Corocznie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę chłopcy biegną z klekotami i tradycyjnymi taczkami przez całą wieś. Biegi są o godz. 7.00, 12.00 i 17.00, w dwóch grupach, na Mały i Wielki Koniec wsi. Uczestnicy wybiegają spod kościoła, bieg kończą po około 30 minutach również przy kościele. Dźwięk klekotów zastępuje bicie dzwonów, które zgodnie z tradycją milkną w wielki czwartek wieczorem.
Czytaj więcej...
Odbywają się już od 1991 r.. Miłośnicy zaprzęgów konnych z całego regionu zjeżdżają się wtedy na swoje święto do Bukówca Górnego. W zawodach tych zwykle bierze udział ok. 60 zaprzęgów.
Czytaj więcej...