Kalendarium

ostatnia niedziela września - Festyn Szkolny

W bukówieckiej, co roku równocześnie z Jarmarkiem Rolniczym, odbywa się Festyn Szkolny. W tym dniu nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców przygotowuje wiele atrakcji dla przybywających na festyn: są występy "Sokolika" (co roku nowy pokaz) wesołe teksty gwarowe w wykonaniu uczniów, co roku inny zaproszony zespól – (na ostatnim Festynie  była to wspaniała Orkiestra Dęta Miasta Leszna wraz z grupą mażoretek, która dała wspaniały koncert na boisku szkolnym).

Są bufety z ciepłymi posiłkami (wszystkie dania przygotowują mamy z Rady Rodziców), kawiarenka z wspaniałymi wypiekami (pieczonymi przez nauczycieli i pracowników obsługi) i pyszną kawą. Jest wielka Loteria Fantowa, na której można wygrać wspaniałe nagrody (np. rower czy odkurzacz),  można tez  skorzystać z "konkurencji sportowych"  takich jak: „ rzut podkową”, „rzut patelnią” , wspinaczka po skrzynkach czy strzelanie z wiatrówki. Można pograć sobie w pracowni komputerowej w różne gry. Co roku przygotowywana jest nowa, wspaniała wystawa plastyczna prac uczniów. Można też sobie zmierzyć ciśnienie, zważyć się, obejrzeć dobre filmy i wiele innych rzeczy...W  ubiegłym roku np., po raz pierwszy można było  zwiedzić szkolną pracownie dudziarską, i zobaczyć jak powstają dudy.

Informacje o Festynie:
Zofia Dragan
Zespół Szkół im ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym
ul. Powstańców Wlkp. 114
64-140 Bukówiec Górny
tel/fax: 065 537 22 07
tel. kom.: 0 663 485 760
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szukaj