Aktualności

Pamięci naszego sołtysa Tadeusza Malepszego

Przez 17 lat odwiedzaliśmy go w Jego domu przy ulicy Marcinka płacąc podatki, opłaty komunalne, załatwiając rozliczne sprawy. Co roku przed świętami Bożego  Narodzenia   zapraszał szefów wszystkich bukówieckich organizacji, radnych Rady Sołeckiej i Radnych Rady Gminy, by podsumować rok w Bukówcu i omówić ważne sprawy na przyszły rok. Zawsze miał czas dla interesantów, a nierzadko częstował ich kawą i domowym ciastem. Do spraw podchodził rzeczowo, nie rzucał słów na wiatr.

Zespół NOWE LOTKO na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Ludowego „DURRES FEST” w Albanii

Co tu dużo mówić – cudnie było! Nasza przygoda - podróż wraz z pobytem w Durres - trwała prawie 9 dni. Przejechaliśmy Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Czarnogórę, Słowenię i Austrię, w drodze na Festiwal zwiedziliśmy Zadar, tu spędziliśmy też noc. W  drodze powrotnej zwiedziliśmy Wiedeń i odpoczęliśmy na noclegu.

Szanowni Bukówczanie

W najbliższą niedzielę 12 maja, w naszym bukówieckim kościele pod wezwaniem św. Marcina, odbędzie się msza święta w intencji wybitnego Bukówczanina, honorowego mieszkańca Bukówca, śp. Stanisława Malepszaka.

WIEK TO TYLKO LICZBA

24 marca w Bukówcu nagrywany był jeden z odcinków ogólnopolskiego programu „Wiek to tylko liczba”. Był to odcinek szczególny, bo przygotowywany na Wielkanoc.

… I znów mieliśmy nowe lotko!

Który to już raz po Bukówcu rozbrzmiewał śpiew: Zielóny gaj, koszyczek jaj? Może pięćsetny, może osiemsetny, może jeszcze więcej? Wiemy, że to stary, słowiański zwyczaj i corocznie przynosi nam wiosnę, ciepło, pomyślność i urodzaj.

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bukówcu

6 stycznia minęła 105 rocznica  wybuchu tego zwycięskiego Powstania w naszej wsi. Właśnie w Święto Trzech Króli 1919 roku Bukówczanie zadecydowali o przyłączeniu się do walk powstańczych, które trwały w Wielkopolsce od 27 grudnia 1918 roku.

Szukaj