Kalendarium

początek sierpnia - Pielgrzymka salezjańska

Pielgrzymka ta złożona z bardzo młodych ludzi (przeciętny wiek uczestnika to czternaście  do dwadzieścia kilka lat) zmierza pieszo ze Szczańca na Jasną Górę. W Bukówcu mają trzeci nocleg, po Wolsztynie i Przemęcie. Bukówczanie goszczą pielgrzymów w swoich domach. Jest to co roku około 180 młodych ludzi.

Pielgrzymka ta złożona z bardzo młodych ludzi (przeciętny wiek uczestnika to czternaście  do dwadzieścia kilka lat) zmierza pieszo ze Szczańca na Jasną Górę. W Bukówcu mają trzeci nocleg, po Wolsztynie i Przemęcie. Bukówczanie goszczą pielgrzymów w swoich domach. Jest to co roku około 180 młodych ludzi. O 19.00 na korcie odbywa się  spotkanie pielgrzymów z mieszkańcami Bukówca. Pielgrzymi  przygotowują ciekawy program, są piosenki, zabawy, tańce, teatralne dramy, modlitwa... Przez dwie godziny wszyscy świetnie się bawią się to w radosnej, to w pełnej zadumy atmosferze. Na zakończenie odbywa się  apel jasnogórski,  Rano, po mszy świętej pielgrzymi wędrują dalej…

Corocznie bardzo wielu bukówczan przychodzi na tę modlitwę i zabawę. Są to i  kilkuletnie dzieci, i młodzież   i osoby wiekowe. Młodzież salezjańska i ich niezwykli opiekunowie, księża salezjanie, potrafią bowiem  swą muzyką, radością i serdecznością trafić do wszystkich.

Kontakt: Zofia Dragan, tel 605 64 62 62

Szukaj