W dniu 11 września 2011 r. w Bukówcu Górnym uroczyście obchodzono 90- lecie powstania Gniazda „Sokoła”, z udziałem licznie przybyłych gości, jak również mieszkańców Bukówca i okolicy. Z zaprzyjaźnionych gniazd sokolich przybyły delegacje, często z pocztami sztandarowymi, z Bukownicy, Gdańska, Koziegłów, Zgierza, Brwinowa, Warszawy, Leszna, a także z Ejszyszek na Litwie z p. Michałem Sienkiewiczem jako prezesem Sokolstwa na Litwie na czele. Z ramienia władz samorządowych był obecny wójt gminy Stanisław Waligóra, reprezentujący powiat Piotr Giernas oraz sołtys wsi Tadeusz Malepszy. Poza tym obecni byli: prezes Sokolstwa Polskiego Antoni Bylina – Brzozowski, prezes Sokoła w Warszawie Zbigniew Okorski oraz poseł ziemi leszczyńsko – kaliskiej Jan Dziedziczak, radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Sowa, była posłanka Elżbieta Barys oraz Sławomir Szczot – przewodniczący PiS-u w Lesznie. Obecny był również serdecznie witany były proboszcz bukówieckiej parafii ks. kan. Jan Górny, p. Stanisław Malepszak, autor znanych książek o Bukówcu, i jedyny żyjący przedwojenny druh senior Franciszek Tajchert. Nie zabrakło również delegacji wszystkich stowarzyszeń działających w Bukówcu Górnym, jak również Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego z Włoszakowice. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele parafialnym odprawiona przez ks. Marka Kanteckiego w koncelebrze z ks. Janem Górnym z udziałem licznych pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów przed tablicami ofiar wojen oraz na grobie pierwszego prezesa druha Jana Bury.
Po wspólnym zdjęciu wszystkich uczestników i przygotowanym obiedzie odbyła się główna część uroczystości na sali widowiskowej, w czasie której prezes Sokoła Paweł Marcinek wszystkich serdecznie powitał, a następnie druh Grzegorz Mierzyński jako twórca reaktywowanego Gniazda przedstawił historię Sokoła w Bukówcu oraz jego działalność od powstania do chwili obecnej. Druh prezes z kolei złożył wszystkim wspomagającym działalność serdeczne podziękowanie. Wystąpienia gości i składanie licznych pełnych serdeczności życzeń zakończyło część oficjalną uroczystości.
W części artystycznej wystąpił chór szkolny pod dyrekcją Anny Grochowczak, który zaśpiewał kilka pięknych pieśni przeplatanych wspaniałą poezją patriotyczną. Miejscowy folklor zaprezentował Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz, który tańcem i przyśpiewkami niezwykle rozbawił zebranych gości. Zakończeniem części artystycznej był wspaniały występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek ze Wschowy. Oklaskami nie było końca.
Na zakończenie tej niezwykłej uroczystości prezes Paweł Marcinek podziękował wszystkim za przybycie i udział, zapraszając na zabawę taneczną.
Zarząd TG Sokół w Bukówcu Górnym składa serdeczne podziękowanie za przekazane życzenia oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej wyjątkowej rocznicy.
Oby nasze statutowe hasło Sokoła „W zdrowym ciele – zdrowy duch” i „Bóg i Ojczyzna” były naszym przewodnikiem na długie lata naszej działalności.