Aktualności

W XXII Konkursie pojawiły się „nowości”. Po raz pierwszy dofinansowany był przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Dodało to imprezie prestiżu -  Konkurs został zauważony i wybrany spośród kilku tysięcy projektów nadsyłanych na konkurs ofert z całej Polski. Wsparcie finansowe ułatwiło też organizację imprezy i dało organizatorom nowe możliwość, jak chociażby pełną dokumentację filmową wraz z nagraniem kolejnych etiud filmowych (takich jak w projekcie Gwara w sieci).  Novum było też, że Konkurs nie odbył się na wiosnę, lecz jesienią.  Nie przeszkodziło to nikomu, ani uczestnikom, ani widzom, by  licznie uczestniczyć w imprezie.  Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Bukówczan MANU i Fundacja PRO-IDEA.

Już po raz drugi udało się zorganizować ten  reaktywowany w ubiegłym roku Konkurs. Wzięło w nim udział prawie siedemdziesięciu muzyków: około pięćdziesięciu w Konkursie i niemal  dwudziestu w części koncertowej. Przyjechali z takich dudziarskich i koźlarskich ośrodków jak: Stęszew, Poznań, Kościan, Nietążkowo, Szamotuły, Krobia, Leszno, Zbąszyń, Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp. oraz z Bukówca. Zmagania konkursowe odbywały się w kategorii kapele początkujące (muzycy grający na instrumentach maksymalnie 3 lata)  i kapele zaawansowane (muzycy grający dłużej niż 3 lata).W konkursie nie brali udziału mistrzowie, którzy już mają swoich uczniów oraz kapela Manugi.   

Tegoroczna 33 edycja Biegu Sokoła przeszła do historii. Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że w tym biegu pogoda jest dla biegaczy. W pierwszym dniu jesieni na starcie zgromadził w różnych kategoriach około 800 biegaczy.

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj