Aktualności

VII Kabaretowe Ostatki

Tym razem Ostatki połączone były z jakże dostojnym, srebrnym  jubileuszem kabaretu Dziura.  Już dekoracja nawiązująca do wielkich kabaretów lat 20 ubiegłego wieku, ze schodami, czerwonym dywanem i kolorowymi światłami, wskazywała na niezwykłość tych Ostatków. Gdy zaś na schodach  pojawili sie członkowie Dziury w smokingach i cylindrach – było wiadomo, że to nie takie zwykłe Ostatki...

Po „wejściu” rodem z wielkich paryskich kabaretów, widzom w krótkim filmiku będącym montażem występów Dziury od 1987 r, przedstawiono historię tej grupy. Szczególnie miłe było to dla byłych członków Dziury, którzy stawili sie niemal w komplecie.

Potem rozpoczął się program Dziury, złożony przede wszystkim z nowych skeczy i piosenek, jednakże przeplatany bardzo starymi, „kultowymi” numerami, jak monolog sprzątaczki (2001 r.) czy skecz o emerytkach uprawiających karate (1989 r.).

 

Występy przyjmowane były owacyjnie. Półtoragodzinny koncert zakończyły gromkie oklaski i „Sto lat” dla „Dziury” zaśpiewne przez ponad 500 – osobową widownię  na stojąco!

Po przerwie widzów bawił kabaret „Słuchajcie” z Zielonej Góry, znany z występów telewizyjnych. Zapewnił wszystkim następną godzinę świetnej zabawy. Szczególnie bawiły skecze o kontrowersyjnym organiście oraz  o podrywaczach z Grotnik. Kabaretowe Ostatki zakończył wspólny finał w wykonaniu obu kabaretów.

W tym roku na Kabaretowe Ostatki przyszła (i przyjechała, nawet w zorganizowanych grupach!) rekordowa ilość widzów. Kabaret zaprosił też licznych gości, oprócz byłych członków, również  swoich przyjaciół i sympatyków szczególnie często zapraszający ich na występy lub wspomagają kabaret różnymi formami pomocy, wśród nich: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, przewodnicząca Rady Gminy Irena Przezbór, starosta powiatu leszczyńskiego Krzysztof Benedykt Piwoński, wójt gminy Świeciechowa Marek Lorych, prezes Halina Florek, prezes Dorota Grygiel, sołtys Tadeusz Malepszy. Były też delegacje bukówieckich organizacji społecznych.

Po występach na scenie, jubilaci oraz liczni goście przeszli na okolicznościowe spotkanie. Tu przyjęli liczne gratulacje i życzenia. Ponieważ cała impreza trwała niemal 4 godziny, wszyscy zgłodnieli. Na szczęście kabaret zadbał też o żołądki i... podłożył świetną, pieczoną świnię. W miłej atmosferze wspomnień spotkanie przeciągnęło się do godzin nocnych...

Członkowie Kabaretu Dziura, składają wszystkim  serdeczne podziękowania za życzenia, kwiaty i miłe upominki. Dziękujemy też Gminie Włoszakowice i Pawłowi Johnowi za pomoc organizacyjną. Szczególne podziękowania kierujemy również do naszych młodych pomocników (Wojtka Wojciechowskiego, Ali i Basi Dragan, Kuby Żukowskiego, Asi Małeckiej, Ani Gbór i Huberta Woźnego), za pomoc w przygotowaniu widowni, sceny i obsługę imprezy. Dziękujemy  Grzegorzowi Handke za pomoc w nagraniu jubileuszowej płyty „Dziurawe piosenki” oraz mediom za propagowanie imprezy i miłe artykuły w prasie i na stronach internetowych.  Podziękowania kierujemy również do wszystkich naszych widzów, którzy tak licznie przybyli na nasze Ostatki i na nasz jubileusz.

Zofia Dragan
Tomasz Skorupiński
Ryszard Sobecki
Tomasz Kiciński

 

Szukaj