Aktualności

X Kabaretowe Ostatki

X Kabaretowe Ostatki

Dziesiąte, jubileuszowe Ostatki odbyły się w sobotę 28 lutego. Tym razem, oprócz kabaretu DZIURA, wystąpił kabaret KOŃ POLSKI. Widownia, jak co roku zapełniła się do ostatniego miejsca, a nawet trzeba było krzeseł donieść. Widownię stanowią w dużej mierze stali bywalcy, którzy już na dwa miesiące wcześniej dopytują się o termin imprezy i kto tym razem wystąpi. Należy podkreślić, że widzowie zjeżdżają na Ostatki z wielu stron i miejscowości, bywa, że zorganizowanymi grupami.

Dodatkową atrakcją był występ kwartetu dętego. Stanowiło go czworo młodych muzyków, uczniów wielkopolskich muzycznych szkół średnich i wyższych: Damian Kujawa (trąbka), Mateusz Mańka (trąbka), Bogusław Urban (saksofon tenorowy i klarnet) oraz Jason Kraszewski (puzon). Zagrali cztery utwory w aranżacji Grzegorza Handke i prawdziwie zachwycili publiczność.

Kabarety nie zawiodły widzów i dały świetne występy. Widzowie – jak sami podkreślają – przyjeżdżają na bukówieckie Ostatki by się zwyczajnie, zdrowo pośmiać. Jak zgodnie twierdzą wszyscy występujący, jest tu wspaniała widownia, która spontanicznymi reakcjami sprawia, że artystom naprawdę dobrze się występuje.

Jak zwykle istotną rolę odgrywało profesjonalne  nagłośnienie i oświetlenie przygotowane przez Grzegorza Handke z Miejskiego Ośrodka Kultury  w Lesznie oraz piękna dekoracja. Dekorację – jak co roku zaprojektowała Alicja Dragan, a jej niezwykłe elementy wykonali informatycy z firmy WERNER KENKEL SA w Krzycku Wielkim. Dziękujemy!

Z okazji jubileuszowych Ostatków kabaret Dziura przygotował też nagrody dla publiczności. Główną stanowił bon na występ kabaretu Dziura na imprezie którą zaproponuje wygrany. Mógł to być, jak podpowiadali organizatorzy: „...jubileusz, grill, pępek  przy darciu  piyrza...” i wiele innych. Zwycięzca, pani Leokadia z Dębowej Łęki, zapowiedziała, że chyba przekaże wygrana na coroczne dożynki w Dębowej Łęce.

Organizator, kabaret Dziura, dziękuje serdecznie młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem od lat pomaga w obsłudze Ostatków, bukówieckim organizacjom i szkole za udostępnienie pomieszczeń i użyczenie krzeseł, a także Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach za bezpłatny wynajem sali i krzeseł.

Dziękujemy też naszym wspaniałym widzom, których zapraszamy za rok na XI Kabaretowe Ostatki, a kto lubi te klimaty – już wcześniej na XIX Konkurs Gwarowy  - 29 marca , od godz. 15.00.

Szukaj