Aktualności

Paweł Poprawski w ultramaratonie

Paweł Poprawski w ultramaratonie

Tradycje biegowe w Bukówcu mają swoja długą tradycję. Niedawno obył się 30 Bieg Sokoła, mamy już kilkunastu maratończyków, corocznie bukówieccy biegacze odnoszą liczne sukcesy, również ci najmłodsi  z  sekcji lekkoatletycznej bukówieckiej szkoły. Ciągle pamiętamy też  bieg „800 kilometrów na 800-lecie wsi, który przerodził sie w coroczne „Bukówieckie Lotanie”.

Tego jednak jeszcze nie „przerabialiśmy”: w minioną sobotę 25 kwietnia Paweł Poprawski  przebiegł 95 km, w ramach ultramaratonu w Szczawnicy.

Bieg należał  do grupy ultramaratonów górskich. Nazywał się  „Niepokorny Mnich” i był  najdłuższym biegiem spośród wszystkich odbywających się tego dnia w Szczawnicy (Hardy Rolling – 6 km; Chyża Durbaszka – 20 km; Wielka Prehyba – 42 km i Niepokorny Mnich – 95 km). Limit uczestników wynosił 250 osób, startowało około 190 zawodników, a ukończyło ten morderczy bieg 148 zawodników. Suma przewyższeń na trasie  to +4100m oraz -4100m. Start odbył się o godz.3.00 z piątku na sobotę. Obowiązkiem każdego zawodnika było posiadanie m.in. latarki czołówki, plecaka z bukłakiem na wodę, kocem ratunkowym NRC. Pogoda na trasie była dobra, ale warunki typowo górskie, czyli dużo śniegu i błota...

Paweł ukończył bieg  na 89. pozycji, z wynikiem 15h 52min. Gratulujemy!

Podajemy link do strony ze szczegółowymi informacjami:

http://biegiwszczawnicy.pl/niepokorny-mnich/

Szukaj