Aktualności

Wieś pomaga, czyli Festyn Wiejski w Bukówcu 2015

Wieś pomaga, czyli Festyn Wiejski w Bukówcu 2015

W niedzielę 21 czerwca br., na boisku przy Wiejskim Domu Kultury w Bukówcu Górnym, odbył się Festyn Wiejski, zorganizowany przez sołtysa wsi Tadeusza Malepszego, Radę Sołecką, oraz wiejskie organizacje i szkoła. Festyn ten, podobnie jak w latach poprzednich, miał charakter charytatywny. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przekazane na rehabilitację ucznia bukówieckiej szkoły.

Festyn rozpoczął się o godz. 13.00 startem wyścigu Nordic Walking, czyli wyścigu „z kijkmi”. Następnie rozegrano mecz siatkówki, pomiędzy Ochotniczą Strażą Pożarną z Bukówca, oraz Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” z Bukówca. Rozgrywka zakończyła się zwycięstwem „Sokoła”.

Kolejnym punktem imprezy, bardzo wyczekiwanym przez najmłodszych, był wyścig na rowerach. Zawody odbywały się na bieżni boiska szkolnego i miały niezwykle zacięty charakter. Konkurencja ta przyniosła dzieciom dużo frajdy, a mali uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi żużlowcy. Po wyścigu dzieci zaprezentowały program artystyczny, składający się z wierszyków i piosenek, który licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Ciekawe widowisko zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Włoszakowic, która dała pokaz umiejętności gaśniczo-ratowniczych, ukazując, jakie czynności podejmuje straż, kiedy przyjeżdża na miejsce wypadku samochodowego, w którym są poszkodowani i ranni.
Równolegle do w/w występów i konkurencji, odbywały się również Otwarte Mistrzostwa Bukówca Górnego w strzelaniu z wiatrówki.

Dalsza część imprezy odbywała się na sali WDK. Repertuar wokalny zaprezentowały finalistki krakowskiego Festiwalu „Zaczarowana Piosenka” – Matylda Obiegała z Bukówca, oraz Anna Ilminowicz z Leszna. Krótki pokaz tańca towarzyskiego dały pary taneczne ze Szkoły Tańca Margo z Leszna. Duży podziw i uznanie wzbudziły cheerleaderki z grupy „Happy Ladies 50+”, które swoim występem pokazały, że aktywnym można być w każdym wieku. Na scenie, wraz z kapelą dudziarską, pojawił się też Szkolny Zespół Regionalny, który prócz tradycyjnego repertuaru, składającego się tańców ludowych, zaprezentował polki figurowe i walczyk figurowy z okresu międzywojennego.

Na koniec pojawił się Kabaret „Dziura”, którego występ bardzo ubawił publiczność.

Zwieńczeniem festynu była impreza taneczna, do której przygrywał zespół Akord.

Należy wspomnieć, że podczas trwania imprezy istniała również możliwość oddania krwi w ambulansie do pobierania krwi, czyli tak zwanym krwiobusie. Można było też zgłosić chęć zostania potencjalnym dawcą szpiku.

Festynowi towarzyszyły takie atrakcje jak dmuchańce, przejazd bryczką, rikszą, zabawy z klaunem. Goście chętnie korzystali też z kawiarenki z domowymi wypiekami.

Dagmara Królikowska

Szukaj