Aktualności

Brąz na zawodach powiatowych !

Brąz na zawodach powiatowych !

Końcówka sierpnia i początek września upłynął pracowicie grupie kobiecej z naszego OSP, gdyż okazało się, że mimo zajęcia II miejsca na zawodach gminnych udało się zakwalifikować naszej jednostce do VII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Po miesiącu treningów, dnia 20 Września br. druhny stawiły się na boisku w Święciechowie by powalczyć w zmaganiach z 7 najlepszymi drużynami strażackimi z powiatu leszczyńskiego w swojej kategorii.

Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyły się nasze reprezentantki, była sztafeta pożarnicza a następną ćwiczenie bojowe z użyciem motopompy. W rezultacie nasze dziewczyny zajęły miejsce III. Jest to ogromny sukces naszej jednostki. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Panu Dariuszowi Wandolskiemu, który przygotowywał druhny do zawodów.

W skład drużyny wchodzą: Monika Fliger, Sara Łuczak, Sylwia Grodziska, Jowita Samol, Angelika Marciniak, Aneta Wojciechowska, Ewelina Konieczna, Elwira Juja oraz Ireneusz Dudzik.

„Aktualny skład sekcji kobiecej OSP w Bukówcu Górnym trenuje ze sobą od 2013r. Dziewczęta, zainspirowane przez męskie drużyny ze swojej jednostki, zaczęły przygodę z zawodami-sportowo pożarniczymi już w wieku szkolnym w MDP. Druhny co roku z zaangażowaniem przygotowują się do współzawodnictwa poprawiając nie tylko swoje umiejętności techniczne ale i też kondycyjne. Sekcja ta wywalczyła 2 lata temu I miejsce w Gminnych Zawodach Pożarniczych natomiast w tym roku zajęły miejsce II. Największym osiągnięciem jak do tej pory jest III miejsce na zawodach powiatowych.. Druhny czynnie włączają się w życie swojej jednostki, służą pomocą i wpierają kolegów z bukowieckiej straży.”

 

Szukaj