Aktualności

Barokowa Pieta z Bukówca Górnego - PROŚBA O POMOC

Barokowa Pieta z Bukówca Górnego - PROŚBA O POMOC

Szanowni mieszkańcy Bukówca, a może i nie tylko. Dziś otrzymałem wiadomość z prośbą o pomoc. Może ktoś coś wie lub posiada materiały w tej sprawie. Poniżej zamieszczam treść wiadomości:

"Piszę z ogromną prośbą o pomoc. Jestem studentką konserwacji i restauracji dzieł sztuki na UMK w Toruniu. Pół roku temu dostałam do konserwacji barokową rzeźbę z piaskowca, którą Ksiądz Jan Górny przekazał Muzeum Archidiecezjalnemu w Poznaniu w 2000 roku. Jak widać na załączonej fotografii - rzeźba jest bardzo zniszczona, brak twarzy i części torsu Jezusa oraz twarzy Maryi. Szukam jakichkolwiek informacji o tym obiekcie, ponieważ niewykluczone, że podczas prac będzie robiona rekonstrukcja. Czy mogłabym liczyć na Państwa pomoc? Może ktoś z mieszkańców posiada dawne fotografie na których jest ta rzeźba lub zna jej losy?"

Gdyby ktoś z Państwa coś wiedział i zechciał się podzielić informacjami lub zdjęciami, proszę o kontakt mailowy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w szkole. Myślę, że warto, by ten zabytek został właściwie potraktowany.

Szukaj