Aktualności

Festyn Wiejski 2017

11.06.2017 odbył się Festyn Wiejski w naszej wsi. Była to już dziewiąta  edycja tej imprezy. Jest on organizowany przez sołtysa, Radę Sołecką oraz wspierające ich organizacje społeczne wsi.

Przy pięknej pogodzie  i  w miłej atmosferze bawili się nasi mieszkańcy oraz przybyli goście z sąsiednich wsi  i dalszych miejscowości. Było wiele atrakcji: mecz piłki siatkowej pomiędzy druhami  Sokołów i strażaków (zwycięzcami zostali strażacy), przejażdżki bryczkami, kucykami i motorami, wystąpił Szkolny Zespół Regionalny, mażoretki i orkiestra dęta z Włoszakowic, zespół Marynia ze Święciechowy oraz Zespół Śpiewaczy przy PZERiI z Bukówca Górnego. Wystąpiły także przedszkolaki z Bukówca Górnego oraz odbył się wyścig  przedszkolaków na rowerkach, wyścig Nordic Walking, strzelanie z wiatrówki o mistrzostwo Bukówca i rzucanie lotkami do celu.

Na Festynie można było wesprzeć finansowo rehabilitację młodej mieszkanki naszej wsi - Magdy. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tym Festynie i wsparli Magdę. Pokazali, że można się bawić i pomagać, zgodnie z hasłem Festynu: jesteśmy tu, to pomagamy. Pomagając innym - pomagamy sobie.

Wszystkimi, którzy przyczynili się do tego, by Festyn się odbył serdecznie dziękuję.

Tydzień później, czyli 18.06.2017 r., od godz.  10.00 do 15.00, przy Domu Kultury można było oddać krew oraz zadeklarować bycie dawcą szpiku. Krew zasiliła konto banku krwi w Bukówcu Górnym. W razie potrzeby zawsze można skorzystać z tego banku.

Z poważaniem sołtys Tadeusz Malepszy

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj