Aktualności

SUKCES BUKÓWCZAN NA 15 MISTRZOSTWACH GMINY W-CE W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

SUKCES BUKÓWCZAN NA 15 MISTRZOSTWACH GMINY W-CE W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Już poraz 15 TG.Sokół Włoszakowice zorganizowało mistrzostwa gminy W-ce w narciarstwie alpejskim w czeskim Sanov. Od pierwszej edycji czyli od 2004 roku zawsze w tych zawodach biorą udział Bukówczan z nie małymi sukcesami.

Nie mogło także zabraknąć i w tym roku. Naszą wieś reprezentowało 15-stu zawodników w różnym przedziale wiekowym od 9 do 52 lat. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe i klasyfikacje kobiet i mężczyzn.

Wśród najmłodszych najlepszym okazał się Wiktor Mikołajczak. Wśród gimnazjalistów najlepszym był Szymon Kot uczestnik ''białej szkoły'', czyli obozu narciarskiego organizowanego przez szkołę Włoszakowice. Dalej wśród kobiet rocznik 1977 i starsze całe podium należało dla Bukówca.

I tak: 1)Barbara Zapłata (żona Jana), 2)Donata Grzesiecka 3)Barbara Zapłata(żona Miecia). A wśród mężczyzn z rocznika 1988-1968 drugie miejsce wywalczył Jan Kot, a trzecie Jan Zapłata.

Zawody te zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców, więc za rok zapraszamy aby było nas jeszcze więcej do wspólnej rywalizacji.

Szukaj