Aktualności

XIII Kabaretowe Ostatki

XIII Kabaretowe Ostatki

XIII Ostatki odbyły się w sobotę 24 lutego. Tym razem, oprócz kabaretu DZIURA, wystąpił kabaret EWG, znany z poprzednich edycji ( 6 i 7 lat temu).

Widownię stanowią w dużej mierze stali bywalcy, którzy już na dwa miesiące wcześniej dopytują się o termin imprezy i kto tym razem wystąpi. Należy podkreślić, że widzowie zjeżdżają na Ostatki z wielu stron i miejscowości (bukówczan jest stosunkowo mało).

Dodatkową atrakcją był występ kapeli Plewiszczowki z Plewisk, pod niezawodną dyrekcją Czecha Gryski Swą brawurową grą, repertuarem i dowcipami Czecha - podbili publikę.

Kabarety nie zawiodły widzów i dały świetne występy. Widzowie – jak sami podkreślają – przyjeżdżają na bukówieckie Ostatki, by się zwyczajnie, zdrowo pośmiać. Jak zaś zgodnie twierdzą wszyscy występujący, jest tu wspaniała widownia, która spontanicznymi reakcjami sprawia, że artystom naprawdę dobrze się występuje.

Jak zwykle istotną rolę odgrywało profesjonalne  nagłośnienie przygotowane przez Grzegorza Handke z Miejskiego Ośrodka Kultury  w Lesznie. Doskonałe oświetlenie z efektami specjalnymi zapewnił Ireneusz Andrzejewski z Leszna. Była też ciekawa  dekoracja, tradycyjnie zaprojektowana przez  Alicję Żukowską, a jej niezwykłe elementy wykonali informatycy z firmy WERNER KENKEL SA w Krzycku Wielkim. Dziękujemy!

Organizator, kabaret Dziura, dziękuje serdecznie młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem od lat pomaga w obsłudze Ostatków, bukówieckim organizacjom i szkole za udostępnienie pomieszczeń i użyczenie krzeseł, a także Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach za bezpłatny wynajem sali i krzeseł.

Dziękujemy też naszym wspaniałym widzom, których zapraszamy za rok na XIV Kabaretowe Ostatki!

Szukaj