Aktualności

Sto lat pani Agnieszki Furman

12 kwietnia mieszkanka naszej wsi, pani Agnieszka Furman obchodziła swoje setne urodziny! W okresie powojennym to trzecia osoba w Bukówcu, która doczekała tak pięknego wieku, przy czym są to same panie. Prócz pani Agnieszki setne urodziny obchodziły: Marianna Świętek w roku 1973 oraz Katarzyna Pawlisiak w 2010   r.

Pani Agnieszka Furman, z domu Głuszak, urodziła się 12 kwietnia 1918 r. w Bukówcu Górnym.  Miała sześciu braci i trzy siostry. Młodość na sześć lat zburzyła jej wojna, w tym czasie musiała ciężko pracować u niemieckiego gospodarza. 

Krótko po zakończeniu wojny wyszła za mąż za Władysława Furmana.  Zajęła się domem, kolejnymi dziećmi, mąż zaś pracował na kolei. Wspólnie prowadzili też niewielkie gospodarstwo. Doczekali się trójki dzieci: syna Edwarda, córek Julianny i Marii , a później trójki wnuków i siedmiorga prawnuków.

Panią Agnieszkę wszyscy znają jako osobę pogodną, skromną i bardzo sympatyczną. Do dziś zachowała bystry umysł, poczucie humoru , a także szerokie zainteresowania i wiedzę. Pani Agnieszka pięknie sie wypowiada, z przyjemnością słucha się jej opowieści...

Z okazji tak pięknego jubileuszu życzymy pani Agnieszce dużo zdrowia, pogody ducha oraz by zawsze czuła się kochana, potrzebna i po prostu szczęśliwa!

Na zdjęciu: p. Agnieszka Furman z trzema spośród sześciorga braci (ok. r. 1970)

© 2015 Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj