Aktualności

Medal dla Antoniego Marcinka

Z dumą i radością odnotowujemy, że arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, odznaczył Antoniego Marcinka medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis - za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej.

Wręczenie tego wyjątkowego medalu odbyło się podczas Mszy Świętej w katedrze poznańskiej 2 czerwca 2018. Jak napisano w komunikacie Episkopatu Polski: „Na prośbę ks. Krystiana Sammlera abp Stanisław Gądecki odznaczył medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis (za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej) Antoniego Marcinka, który przez wiele lat wzorowo i zaangażowaniem podejmował funkcję nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w parafii w Bukówcu Górnym”.

Dla nas, Bukówczan, zasługi pana Antoniego to nie tylko posługa szafarza. Pan Antoni od wielu lat jest inicjatorem i corocznie prowadzi bukówieckie pielgrzymki piesze do Charbielina i Górki Duchownej. Jest też inicjatorem licznych pielgrzymek do sanktuariów w całej Polsce. Znamy go też wszyscy i cenimy za prowadzenie  różańców za zmarłych. To z jego inicjatywy odbywają się także nabożeństwa majowe przy kapliczce na Dłużyńskiej Drodze, on je też przez siedem lat prowadził.

Panu Antoniemu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystko co robi dla naszych parafian!

© 2015 Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj