Aktualności

Dwa złota i dwa srebra dla bukówieckiej straży

Dwa złota i dwa srebra dla bukówieckiej straży

To już tradycja, że w każdą ostatnią niedzielę czerwca na boisku w Boguszynie odbywają się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tym roku, do rywalizacji, Bukówiecka jednostka wystawiła pięć drużyn – dwie młodzieżowe i trzy seniorskie.

Nad przygotowaniami do zawodów, które rozpoczęto już pod koniec maja czuwał Pan Dariusz Wandolski. Pierwszym etapem zmagań, z którym musieli zmierzyć się nasi reprezentanci, była sztafeta pożarnicza 7x50m. Następną i zarazem ostatnią konkurencją, która decydowała o ostatecznych wynikach było ćwiczenie bojowe z użyciem motopompy. 

Aktywna postawa naszych druhów i wola walki sprawiły, że aż cztery z pięciu drużyn znalazły się na podium. W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych, zarówno dziewczynki jak i chłopcy w swoich kategoriach zajęli II miejsce. Drużyna kobiet podtrzymała tradycje z poprzednich lat i wróciła do Bukówca ze złotem. W kategorii drużyn męskich grupa I wywalczyła wymarzone I miejsce pokonując faworytów z OSP Sądzia i druhów z OSP Grotniki. Grupa II mężczyzn z naszej jednostki uplasowała się na miejscu VIII.

Serdecznie gratulujemy !

Szukaj