Aktualności

Sukcesy strażaków z Bukówca

   W czerwcu bieżącego roku portal Głos Wielkopolski ogłosił plebiscyt pt. „Asy Bezpieczeństwa”, który polegał na wyłonieniu najlepszego strażaka ochotnika  i jednostki OSP w województwie Wielkopolskim. W rywalizacji o tytuł strażaka roku i najlepszej jednostki wystartowali reprezentanci naszej wsi – OSP Bukówiec Górny i prezes jednostki Bartosz Zając.

    Pierwszy etap obejmował głosowanie na szczeblu powiatowym. Każdy z internautów mógł oddać  głos poprzez wysłanie wiadomości sms na wybranego kandydata. Jednostka z Bukówca zdeklasowała rywali i zwyciężyła w swojej kategorii w powiecie leszczyńskim. Natomiast druh Bartosz do ostatnich minut walczył o najwyższą pozycje. Po zaciętej rywalizacji z przedstawicielem OSP z Wijewa wygrał o włos i został Strażakiem Roku powiatu Leszczyńskiego. Wygrana w tym etapie dała możliwość awansu do etapu wojewódzkiego. Tam na tych samych zasadach co wcześniej walczyli między sobą zwycięzcy każdego z powiatów. Zmagania o tytuł Strażaka Roku i jednostki OSP województwa Wielkopolskiego były jeszcze bardziej zacięte niż poprzedni etap powiatowy.

    W rezultacie Bartosz Zając zajął wysokie 7 miejsce a OSP Bukówiec Górny przypadła pozycja 20 w całym województwie Wielkopolskim. Jest to ogromny sukces strażaków ochotników z naszej wsi. Serdecznie Gratulujemy !

© 2015 Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj