Aktualności

Na bukówieckiej ścieżce regionalnej

Na bukówieckiej ścieżce regionalnej

Wraz z wiosną ruszyła ścieżka dydaktyczna po bukówieckich tradycjach, kulturze i sztuce. Już w ubiegłym roku cieszyła się wielkim powodzeniem, a w tym  roku została jeszcze wzbogacona o atrakcje znajdujące się w niedawno otwartym wiatraku.

31 marca, przez sześć godzin gościliśmy niemal 60 dzieci ze szkół z Zaniemyśla i Poznania, którzy z wielkim zaangażowaniem przeszli naszą ścieżką regionalną. W jej ramach sami zrobili nowe lotka, obejrzeli występ Zespołu Nowe Lotko, nauczyli się bukówieckiego tańca i kilku starych zabaw, posłuchali tekstów  gwarowych, odwiedzili pracownię rzeźbiarza p. Jurka Sowijaka, gdzie zrobili klekoty i szukali zająca, oraz zwiedzili Izbę Regionalną i wiatrak.

Nasi goście byli z klas III, IV i V. Byli zdziwieni, że w niewielkiej wsi jest tyle interesujących rzeczy. Mieli być cztery godziny, a zabawili sześć!

Jeśli macie ochotę skorzystać z bukówieckiej ścieżki regionalnej dzwońcie na nr 605 646 262 lub piszcie na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

Szukaj