Aktualności

33 Bieg Sokoła 2018

Tegoroczna 33 edycja Biegu Sokoła przeszła do historii. Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że w tym biegu pogoda jest dla biegaczy. W pierwszym dniu jesieni na starcie zgromadził w różnych kategoriach około 800 biegaczy.

W tym roku ze względu na przebudowę drogi w Bukówcu G i Włoszakowicach został zmieniony termin a także trasa 33 biegu sokoła. Nowa trasa zmieniła sie już w Bukówcu gdzie po agrafce wiodła ul. Dłużyńską dalej do Dłużyny następnie do Grotnik i Włoszakowic i powrót do Bukówca. Po uroczystym otwarciu ,przywitaniu gości i odśpiewaniu hymnów Polski i Sokoła do rywalizacji przystąpili biegacze na różnych dystansach. Najliczniej obsadzony był bieg główny na 15km. gdzie wystartowało ponad 300 zawodników, a wśród nich dwóch zawodników Andrzej Świętek i Bronek Sikora, którzy od pierwszej edycji nieprzerwanie biorą udział w biegu sokoła.

Zwycięzcą 33 Biegu Sokoła został zawodnik z Dąbcza Miłosz Szczęśniewski. Bardzo dobre miejsce zajął plasując się na 7 miejscu nasz Bukówczanin Dawid Lipowy. Odbyły się także biegi towarzyszące na dystansach 5km, 2km, 1km, a także bieg przedszkolaków. Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi Bukówczanie i tak na 2km,  2 miejsce zajął Błażej Kot, a wśród dziewczyn 2-ga była Aldona Kot. Na 1km bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Spławska a 4 miejsce zajęła Jagoda Grześkowiak. W kategorii chłopców na 1km na 3-im miejscu ukończył bieg Wiktor Praiss. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli swoje biegi na mecie otrzymali pamiątkowy medal.

Ceremonię zakończenia,.jak co roku uświetnił występ sekcji gimnastycznej UKS Sokolik, który dał pokaz akrobatyki sportowej.