Aktualności

100 LAT TG. SOKÓŁ W BUKÓWCU GÓRNYM

100 LAT TG. SOKÓŁ W BUKÓWCU GÓRNYM

23.10.2021 roku Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Bukówcu Górnym obchodził 100-lecie założenia gniazda " Sokoła" który powstał z inicjatywy Jana Bury w dniu 21.08.1921r. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele w Bukówcu G. z pocztem sztandarowym druhów SOKOŁA z Bukówca G oraz z zaprzyjaźnionymi druhami Leszna i Bukownicy i Włoszakowic.

Następnie wszyscy druhowie i zaproszeni goście udali się przed salę WDK w Bukówcu gdzie nastąpiło odsłonięcie rzezby „SOKOŁA” znajdującego się na skwerze przed salą WDK w Bukówcu G. Odsłonięcia dokonali wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, sołtys Tadeusz Malepszy prezes ZTG w Polsce druh Damian Małecki oraz obecny prezes miejscowego Sokoła druh Jan Kot.

Dalej uroczystości przeniosły się na salę WDK gdzie dh. prezes TG.Sokół Jan Kot przedstawił historię 100-lecia działalności Sokoła. W dalszej części prezes z obecnym zarządem przyjmował życzenia i gratulacje od władz gminy W-ce, organizacji i zaproszonych gości, którzy wspierają i sympatyzują z naszym towarzystwem. Tj. Wójt gminy W-ce Robert Kasperczak, przewodniczący rady gminy Kazimierz Kurpisz, kierownik GOK W-ce Paweł Borowiec, kierownik GOSiR W-ce Arkadiusz Szymczak dyr. Szkoły w BG Daniel Piasecki sołtys Tadeusz Malepszy, delegacji druhów Sokoła z Leszna, Bukownicy i Włoszakowic, organizacji Bukówieckich tj. OSP, KGW,ZHK, stowarzyszenie MANU, KÓLKO ROLNICZE, zespół ZŁOTA JESIEŃ, ZESPŁ REGIONALNY, STOWARZYSZENIE JAZDY POLSKIEJ I TRADYCJI SARMACKIEJ a także przedstawiciele firmy WERNER KENKEL pani Halina Florek, SPINKO Leszno pan Michał Kowalewski, BANK SPÓŁDZIELCZY we W-ce pani Iwona Grygiel, NADLEŚNICTWO W-ce pan Marek Wąsowicz, opakowania MAREK JOHN.

Po życzeniach i gratulacjach obchody uświetnił występ artystyczny zespołu dziecięcego „Nowe Lotko” z Bukówca G. a na deser swój repertuar artystyczny i wokalny przedstawił Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic. Oba te występy otrzymały gromkie brawa i aplauzy.

Szukaj