Aktualności

Tytan biegania

Gdzie drzemią granice ludzkiej wytrzymałości w bieganiu? Takich nie ma Leszek Zając - pochodzący z Bukówca Górnego, obecnie mieszkaniec Włoszakowic sportowiec, biegacz dla którego biegi Ultra czyli więcej niż 43km stały się prawdziwą pasją.

Uczestnik kilku Ultra maratonów biegowych na dystansach 50km czy 60km, na których zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Kilkukrotnie stawał na starcie "Biegu Rzeźnika" w Bieszczadach na dystansie 110km, czy też uczestniczył w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju na 130km i 110km. Kilkukrotny uczestnik Ultra "Gwintu" (Wolsztyn- Nowy Tomyśl - Grodzisk Wlkp.) na dystansie 110km gdzie w 2021 roku zajął 7 miejsce. W tym roku w dniu 22 kwietnia 2022r  stanął na starcie "Super Gwintu" na dystansie 165km gdzie zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 19,51godz. a w swej kategorii +40 nie dał rywalom żadnych szans. Aby tego było mało na następny dzień po ukończeniu tego morderczego dystansu stanął na starcie 19 Cracowia Maraton na 42km, który ukończył.

Leszek Zając jest przykładem,  gdzie pracując zawodowo a mając hobby, pasję i motywację można osiągać swoje cele.