Aktualności

Manugi w Filharmonii Szczecińskiej

Manugi w Filharmonii Szczecińskiej

Nasza Kapela MANUGI zagrała niedawno w Filharmonii Szczecińskiej podczas prestiżowego koncertu i przy pełnej widowni, jak widać na powyższym zdjęciu. Zapytaliśmy o to wydarzenie członka Kapeli, Zbyszka Kasperskiego: „Tak, znowu, bo już trzeci raz, zostaliśmy zaproszeni przez naszego przyjaciela z Domu Tańca w Poznaniu Jacka Hałasa, do współpracy przy kolejnym projekcie muzycznym w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza. 

JIMEK & HAŁAS | Ballady i Romanse - tak zatytułowany został koncert, a właściwie projekt muzyczny, łączący w sobie muzykę klasyczną pod batutą Radzimira JIMKA Dębskiego i muzykę tradycyjną pod przewodnictwem Jacka Hałasa.  Była to swoista muzyczna metafora tak zwanych obrzędów przejścia - rytuałów które zmieniają życie człowieka dążącego do osiągnięcia harmonii z samym sobą i światem. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu  Orkiestry Filharmonii w Szczecinie przeplatany był muzyką tradycyjną, która była także inspiracją.

Wydarzenie odbyło się 21.09,  a my próbę i samo nagranie realizowaliśmy 19.09 w holu filharmonii. Razem z nami było jeszcze kilku muzyków tradycyjnych i jeden zespół śpiewaczy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii multimedialnych, nasze nagranie było wmontowaną, zwizualizowaną wstawką podczas koncertu 21.09. Przedstawiliśmy korzenną muzykę naszych bukówieckich tradycji muzycznych.” 

Cały zapis projektu jest dostępny  w internecie na kanale youtube. 

https://www.youtube.com/watch?v=UGFSfF5bP-U

 Zapraszamy do oglądania.

 W koncercie wzięli udział

ARTYŚCI: Orkiestra Filharmonii w Szczecinie

Kapela Dudziarska "Manugi"

Zespół Śpiewaczy z Kawęczyna

Jacek Hałas - koncepcja, reżyseria, lira korbowa

Marta Maślanka - cymbały

Kacper Malisz - skrzypce

Joanna Gostkowska – śpiew

 Maciej Żurek - skrzypce

Antek Hasso-Agopsowicz - bęben obręczowy, baraban J

osé Manuel Alban Juárez - perkusja

Igor Falecki - perkusja

Radzimir JIMEK Dębski – dyrygent

Wielkie gratulacje dla naszej Kapeli!

Szukaj