Aktualności

Biwak Szkoleniowy NOWEGO LOTKA 2023

Biwak Szkoleniowy NOWEGO LOTKA 2023

28, 29 i 30 sierpnia, członkowie Zespołu NOWE LOTKO z przytupem zakończyli wakacje. W te dni przebywali na biwaku szkoleniowym w Wieleniu, który jest częścią projektu Tradycja i zabawa współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Podczas biwaku odbywało się wiele zajęć w formie warsztatów. Były to zajęcia w małych grupach, inaczej niż podczas cotygodniowych, standardowych prób. Pod okiem pięciu instruktorów: Barbary Dragan, Anny Zając, Zofii Dragan, Michała Umławskiego i Rafała Zająca ćwiczyliśmy śpiew, taniec, gwarę, grę na dudach, skrzypcach podwiązanych i szerszeńkach, a nawet… chodzenie na szczudłach.

Wiele się nauczyliśmy, ale też było sporo zabawy (pomimo, że pogoda nas nie rozpieszczała). Wykorzystując „okienko pogodowe” zrobiliśmy wielki konkurs na najwspanialszą budowlę z piasku. Było też karaoke, zabawy w sali zabaw i na kręgielni, no i mnóstwo zabaw i rozmów w domkach, miedzy przyjaciółmi, bo Zespół to też wielkie przyjaźnie. 

Drugiego dnia najwięcej działo się wieczorem, był bowiem tradycyjny już grill z zabawą przy naszych dudziarskich kapelach. Przyjechali nasi starsi koledzy  i koleżanki z Zespołu, także nasze mamy, które przywiozły pyszne ciasta i pączki upieczone przez siebie lub nasze babcie.

Dziękujemy bardzo wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczyć się i bawić na biwaku w Wieleniu:

- dziękujemy Samorządowi Województwa Wielkopolskiego za współfinansowanie biwaku w ramach zadania Tradycja i zabawa

- Pani Ewie Panowicz, naszej fance, za wspieranie naszych artystycznych działań

- instruktorom: Barbarze Dragan, Annie Zając, Zofii Dragan, Michałowi Umławskiemu, Rafałowi Zającowi

- opiekunom - wolontariuszom: Karinie Mierzyńskiej, Dorocie Poniżej, Angelice Maćkowiak, Karolinie Samol

- rodzicom, którzy pomogli nam przygotować zabawę i grilla, szczególnie tym, którzy upiekli pyszne placki: Agnieszce Szymaniak, Magdalenie Skrzypczak, Weronice Kaźmierczak i Babci Zosi Mierzyńskiej za doskonałe pączki! I tym, którzy zapewnili nam transport na miejsce!

- obsłudze Ośrodka Wypoczynkowego TRZY JEZIORA w Wieleniu za miłą obsługę i pyszne jedzonko

- Panu Kazimierzowi Samelczakowi za bezpieczny powrót

Dziękujemy!!!

Szukaj