Aktualności

Pamięci naszego sołtysa Tadeusza Malepszego

Pamięci naszego sołtysa Tadeusza Malepszego

Przez 17 lat odwiedzaliśmy go w Jego domu przy ulicy Marcinka płacąc podatki, opłaty komunalne, załatwiając rozliczne sprawy. Co roku przed świętami Bożego  Narodzenia   zapraszał szefów wszystkich bukówieckich organizacji, radnych Rady Sołeckiej i Radnych Rady Gminy, by podsumować rok w Bukówcu i omówić ważne sprawy na przyszły rok. Zawsze miał czas dla interesantów, a nierzadko częstował ich kawą i domowym ciastem. Do spraw podchodził rzeczowo, nie rzucał słów na wiatr.

Czy znajdziemy takiego drugiego sołtysa? Nasz sołtys, Tadeusz Malepszy, odszedł od nas na zawsze 18 lipca 2024 r.

Urodził się 27 maja 1951r. Całe swoje życie mieszkał w Bukówcu, tu skończył szkołę podstawową. Tu, jako murarz z zawodu, aż do emerytury prowadził firmę murarską.

W życie społeczne wsi angażował się od młodych lat. Był jednym z założycieli i aktywnym prezesem koła Związku Młodzieży Wiejskiej. Należał do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie między innymi przez wiele lat był kronikarzem. Przez 16 lat był wiceprezesem Stowarzyszenia Bukówczan MANU. Śpiewał w Zespole Śpiewaczym Złota Jesień, angażował się też w prace Stowarzyszenia Klub Seniora ZŁOTA JESIEŃ  w Bukówcu. W latach 2014-2018 był radnym Powiatu Leszczyńskiego.

W artykule o T. Malepszym na stronie internetowej Gminy Włoszakowice możemy przeczytać: „Jako sołtys wsi dał się poznać jako energiczny i wybitny przywódca lokalnej społeczności, zawsze zaangażowany w pracę dla dobra bukówieckiej i gminnej wspólnoty mieszkańców”  - to jedno zdanie w pełni charakteryzuje naszego sołtysa.  

To jemu zawdzięczamy festyny wiejskie, dzień rzemiosła i w dużej mierze dożynki wiejskie, a także przejazdy Świętych Mikołajów. Corocznie angażował się w przygotowanie jarmarków gminnych, hubertusów, obchodów rocznicowych. Wiele zrobił, by mogły się odbyć dwa Zjazdy Bukówczan i trzy rekonstrukcje historyczne. Jego zaradności, stanowczości i dyplomacji zawdzięczmy niejedną drogę, chodnik czy lampę.  Umiał pogodzić zwaśnionych, rozweselić smutnych, a i zganić niepoprawnych. Zaproszony – zawsze przybywał z życzeniami i prezentem.

Dziękujemy sołtysie. Na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.

Spoczywaj w spokoju.

Rodzinie i Najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 22 lipca  w kościele pod wezwaniem św. Marcina w Bukówcu Górnym i na cmentarzu parafialnym. Początek uroczystości o godz. 10.30.

Szukaj