Aktualności

Nowa książka Bukówczanina

Książka nosi tytuł Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”- droga do zwycięstwa. Jej autorem jest Damian Małecki. Książka posiada podtytuł: „Od Sokoła lwowskiego do Okręgu Leszczyńskiego” i opisuje historię towarzystw: od powstania pierwszego koła we Lwowie w 1867 aż do wybuchu II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem historii towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie.

W piątek 5 września br. odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie promocja, a raczej - jak nazwał tę uroczystość autor – prapremiera książki. Właściwa promocja odbędzie się w połowie października w Krakowie, gdzie książka została wydana.

Podczas leszczyńskiego spotkania autor zaprezentował swoją książkę i niezwykle ciekawy pokaz slajdów i filmów o historii Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” na terenie Polski i nie tylko. Odpowiedział też na pytania uczestników spotkania. Można było także dokonać zakupu książki, i to z dedykacją autora.

Dystrybucja książki rozpocznie się w połowie października. Bedzie ją można kupić w wydawnictwie (Wydawnictwo Kasper, www.wydawnictwokasper.pl) oraz w systemie sprzedaży internetowej. Oprócz tego również w Bukówcu.

Szukaj