Aktualności

Jakub Poniży w Brukseli

Jakub Poniży w Brukseli

Jak napisano na oficjalnej stronie posła do Parlamentu Europejskiego pana Andrzeja Grzyba (www.andrzejgrzyb.eu) : „W dniach 27-29 czerwca, w ramach wyjazdu studyjnego do Parlamentu Europejskiego, Belgię odwiedziła grupa wybitnie zdolnej młodzieży z całej Wielkopolski. Byli to laureaci licznych konkursów i olimpiad m.in.: wiedzy o UE, konkursu mowy gwarą, wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku, turnieju młodego mechanizatora, festiwalu kolęd i pastorałek, konkursu młodych producentów rolnych czy poezji angielskiej.”

Wśród uczestników  był też Jakub Poniży, tegoroczny zdobywca nagrody głównej w XX Konkursie „Mówimy Gwarą”. Ponieważ  nagrodę zdobył ex aequo z Jagną Knapp z Krobi, właśnie z Jagną i panią Magdaleną Andrzejewska (instruktorką i opiekunką Jagny) nasz Kuba pojechał do Brukseli.

Młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Leuven, Antwerpię oraz Brukselę. Przewodnikiem wycieczki była pani Maria Kozińska. Podczas uroczystej kolacji z posłem Andrzejem Grzybem Jagna i Kuba zaprezentowali swoje teksty gwarowe, zdobywając aplauz i podziw zarówno swoich rówieśników jak ich opiekunów.

Ważnym punktem wycieczki była wizyta w  Parlamencie Europejskim. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili budynki Parlamentu i wysłuchali wykładu dotyczącego instytucji europejskich i działalności europosłów. Mieli też okazję zrobić małe obrady w sali obrad, w której odbywają się sesje Parlamentu. Wizytę zwieńczyła wspólna fotografia z posłem Andrzejem Grzybem oraz wspólny lunch w restauracji parlamentarnej.

Jak twierdzą uczestnicy , wycieczka była niezwykle ciekawa i przyjemna. Dostarczyła też sporo wiedzy, oraz niezapomniane wrażenia.

Gorąco dziękujemy p. Andrzejowi Grzybowi za tak wspaniałą nagrodę.

Szukaj