Aktualności

Spotkanie bukówieckich dudziarzy

Spotkanie bukówieckich dudziarzy

Licząc od pierwszej młodej kapeli dudziarskiej w Bukówcu (1977 r.) bukówieckich dudziarzy i skrzypków jest ponad  trzydziestu. Nie wszyscy mieszkają w Bukówcu, nie wszyscy jeszcze chwytają za instrumenty, jeden dudziarz, Edmund Marcinkowski już nie żyje. Tych aktywnych, mieszkających w Bukówcu lub okolicy, razem z „Miglancami” jest  dwudziestu dwóch.

Niestety  nie wszyscy mogli przybyć na spotkanie w dniu 22 lipca br. Jako że czas mamy wakacyjny, niektórzy wyjechali wypoczywać - inni do pracy za granicą. Jednakże na spotkaniu bukówieckich muzykantów było nas prawie dwudziestu, wśród nich dwóch najstarszych ( z naboru  z 1977): Robert Kasperczak (obecnie wicestarosta leszczyński) i Zofia Dragan, oraz wielu tych, co niedawno wyszli ze szkoły: Jakub Kaczor, Mateusz Zaplata czy Jakub Grzesiecki.

Spotkanie odbyło się przy „Dziurze” w grilowej, biesiadnej atmosferze. Było dużo wspólnego grania i śpiewania, no i dużo wspomnień... Dudziarska przygoda jest ciekawa i tak naprawdę, nigdy się nie kończy.

Dudziarze uradzili, że takie spotkanie będziemy robić co roku. Organizatorem było Stowarzyszenie Bukówczan MANU i Kapela Manugi.

Szukaj