Aktualności

PÓŁKOLONIE 2016

W daniach od 11.08-18.08 w naszej wsi odbyły się półkolonie zorganizowane przez bukówiecki zespół „Caritas” z księdzem proboszczem Markiem Kanteckim na czele. W tym roku odbyły się one  pod hasłem „Gdzie chrzest tam nadzieja” z racji obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Podczas wspólnie spędzonego tygodnia bawiło się razem 46 uczestników ze szkoły podstawowej, podzielonych na dwie grupy: Starszą i Młodszą.

Tegoroczne półkolonie obfitowały w moc atrakcji. W sobotę bryczkami  wybraliśmy się do Błotkowa, gdzie czekał na nas grill ufundowany przez pana sołtysa Tadeusza Malepszego i radę sołecką. Była też codzienna słodka przekąska, no i wiele zabawy!

Z racji tego, że w czasie trwania półkolonii (15 sierpnia) odbywało się święto WNMP,  zwane świętem Matki Boskiej Zielnej, razem z bukówiecką pielgrzymką udaliśmy się do Charbielina na odpust. Każda dziewczynka miała  na głowie  wianek,  a chłopiec bukiet, oczywiście wykonany z ziół i kwiatów.

Nazajutrz czekała nas dwudniowa wycieczka w Karkonosze. Pierwszego dnia, dumni z siebie, dotarliśmy na położną 1602 m.n.p.m Śnieżkę, najwyższy szczyt owych gór. Niestety jest to „kapryśna” góra, ponieważ przez 360 dni w roku znajduje się w chmurach. Nam również nie udało się trafić się na te 5 bezchmurnych dni, ale podczas wspinaczki oglądaliśmy przepiękne krajobrazy, które nas otaczały. Noc spędziliśmy w schronisku młodzieżowym „Złoty widok”, skąd po śniadaniu, autokarem wyruszyliśmy do Czech. Zwiedzaliśmy Harahov. Po krótkiej wspinaczce dotarliśmy pod skocznie narciarskie tzw.,  Mamuty, gdzie  odbywają się zawody Pucharu Świata. Wszyscy byliśmy oszołomieni z jakiej wysokości muszą skoczyć odważni zawodnicy. Oczywiście był również czas na pamiątki  i kupno czeskich przysmaków, które dzieciaki dowiozły do domów. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalda w Jeleniej Górze na obiad. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Bukówca.

Ostatniego dnia półkolonii odbyło się uroczyste  zakończenie, podczas którego uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Dzień zwieńczyła Msza Święta z procesją z darami i odśpiewaniem tematycznej pieśni „Gdzie chrzest tam nadzieja”.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w mniejszy lub większy sposób do tego, aby półkolonijne spotkania udały się. Dziękujemy księdzu proboszczowi Markowi Kanteckiemu za modlitwę, słowo skierowane do nas  podczas mszy świętych oraz za wypożyczenie boiska, na którym dzieci aktywnie spędzały czas;   Urzędowi Gminy Włoszakowice za wsparcie finansowe, sołtysowi wsi Tadeuszowi Malepszemu i Radzie Sołeckiej, panom powożącym bryczkami za przejazd do Błotkowa,  panom strażakom, którzy rozpalili grill, paniom z koła gospodyń wiejskich za wafelki, Paniom z bukówieckiego zespołu „Caritas”, które poświęciły swój czas, aby przygotować półkolonie (p. Regina, p. Irka, p. Janka, p. Ela, p. Małgosia) paniom nauczycielkom, które wspierały nas i otaczały opieką pedagogiczną ( p. Monika i p. Magda)  oraz dziewczynom animatorkom ( Marta, Martyna, Klaudia, Hania, Katarina). Podziękowania należą się również niektórym rodzicom za słodkie niespodzianki i owoce. Dziękujemy za każdy gest serca, anonimową pomoc i wszytko, co umożliwiło przebieg półkolonii 2016.

Jak mawiał Julian Aleksandrowicz „Tyle człowiek wart, ile drugiemu może pomóc”. Dziękujemy!

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj