Aktualności

XXV Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

XXV Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

Tradycyjnie na początku sierpnia Bukówiec odwiedzili młodzi pielgrzymi, którzy uczestniczą w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, zorganizowanej przez Zgromadzenie Salezjan, konkretnie księży Dariusza Presnala i Leszka Ziołę. Młodzież przez niemal trzy tygodnie wędruje pieszo ze Szczańca do Częstochowy, śpiewając, modląc się i poznając setki ludzi.

Pielgrzymi nocują w gościnie po drodze, po drodze też parafie przez które wędrują, przygotowują poczęstunki i miejsca odpoczynku.

Jednym z takich miejsc gdzie pielgrzymi śpią, jest od 18 lat nasz Bukówiec. W tym roku spało w Bukówcu około osiemdziesięciu młodych patników. Tradycyjnie po obiedzie u gospodarzy, na korcie odbyło się spotkanie pielgrzymów z bukówczanami. Były zabawy, tańce, śpiewy, teatralne scenki i oczywiście modlitwa. Tradycyjnie też rozgrywany był mecz bukówczanie - pielgrzymi. W tym roku mecz wygrany był przez gospodarzy 6:1.

Niestety, na trud pielgrzymki decyduje się coraz mniej młodych ludzi: niegdyś wędrowało ich około sześciuset, w tym roku niewiele ponad dwustu. Z samego Bukówca szło 15 - 18 osób, ostatnimi laty już nikt. Doceńmy młodzież, która swój czas wakacyjny chce poświęcić  na trudy pielgrzymowania, na  modlitwę i przyjmijmy ich najlepiej jak umiemy.

Szukaj