Aktualności

Bukówczanie w nowym filmie twórcy oskarowej IDY

Tomek Kiciński i Michał Mocek zostali zaproszenie do udziału w filmie „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, twórcy (reżyseria, scenariusz) filmu Ida, który podczas oskarowej gali 22 lutego 2015 r., zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Film pod tytułem "Zimna Wojna" tworzony jest przy współpracy z francuskim MK2 Films i brytyjskim Protagonist Pictures. Pawlikowski napisał scenariusz do filmu w języku polskim i francuskim.

Jest to historia namiętnej miłości pomiędzy ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk i o różnych temperamentach, którzy mimo różnic nie mogą bez siebie żyć. Główni bohaterowie to członkowie zespołu pieśni i tańca "Mazowsze".

Akcja "Zimnej Wojny" będzie rozgrywała się w Polsce, Berlinie, Jugosławii i w Paryżu  w 1950 roku. W filmie wystąpią najlepsi polscy aktorzy - Tomasz Kot, Borys Szyc, Joanna Kulig i Agata Kulesza, która zachwyciła widownię w oscarowym filmie Pawlikowskiego. W produkcję zaangażowana jest również Ewa Puszczyńska z Opus Films, która współpracowała już z Pawlikowskim przy "Idzie". Film współfinansowany jest między innymi ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Arte France Cinéma, Opus Films i Brytyjskiego Instytutu Filmowego.

Paweł Pawlikowski „wypatrzył” bukówieckich dudziarzy na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Zdjęcia do filmu z udziałem naszych artystów poprzedzone były przygotowaniami związanymi głównie z przygotowaniem strojów, repertuarem, charakteryzacją. Zdjęcia do filmu odbywały się w podlubelskiej wsi 29 stycznia 2017 r., oczekiwano bowiem, aż będzie je można zrealizować je w scenerii zimowej. Tomasz i Michał grają tram wiejskich muzyków. Bardzo miło wspominają pracę w ekipie filmowej - zarówno profesjonalizm jak miłą, twórczą atmosferę. Teraz z niecierpliwością czekamy na film! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z planu filmowego w naszej galerii foto.

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj