Aktualności

XII KABARETOWE OSTATKI

 25 lutego już po raz dwunasty  w Bukówcu  odbyły się Kabaretowe Ostatki. W tym roku impreza była wyjątkowa, gdyż nasz rodzimy Kabaret Dziura obchodził 30-lecie.

Wystąpił Kabaret Dziura w składzie: Zofia Dragan, Tomasz Skorupiński, Ryszard Sobecki i Tomasz Kiciński, a także równie dobrze znany bukówczanom Kabaret Masztalscy. Dziura jak co roku przedstawiła nowy program, ale też, z racji jubileuszu, kilka „hitów” z przeszłości. Widzowie nie żałowali oklasków, bo program był świetny, więc i zabawa  przednia.

Kabaret Masztalscy był w Bukówcu po raz pierwszy w 1987 roku, w roku w którym powstał Kabaret Dziura. Potem również na siódmych Kabaretowych Ostatkach. I tym razem nie zawiedli publiczności. Niewątpliwie niespodzianką dla widowni była Kapela „Zbyrcok Hyćka”, która porwała widownię piękną, góralską muzyką.

 „Bo od śmiechu człowiek odmłodnieje, zmartwień się pozbędzie, wyzdrowieje” – w myśl tych słów wróżę publiczności długie życie, gdyż śmiechu nie brakło przez cały koncert, a trwał on 3 godziny.

Występy zakończyły się zasłużonymi owacjami na stojąco oraz gromkim „Sto lat” śpiewanym przy akompaniamencie góralskiej kapeli.  Śpiewała widownia Kabaretowi,  a Dziura publiczności w podziękowaniu za wspólne lata.

Całości dopełniało świetne nagłośnienie i oświetlenie przygotowane przez Grzegorza Handke z MOK w Lesznie oraz piękna dekoracja zaprojektowana przez Alicję Dragan, a przygotowana z pomocą firmy WERNER KENKEL.

Po koncercie członkowie Kabaretu Dziura zaprosili gości: władze gminy, delegacje bukówieckich zespołów i organizacji, szefów zaprzyjaźnionych firm, byłych członków Kabaretu, oraz przyjaciół na spotkanie jubileuszowe.

Przed koncertem obecni członkowie kabaretu Dziura złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie zmarłej członkini kabaretu, Gosi Bury.

            Organizator XII Kabaretowych Ostatków, kabaret Dziura, dziękuje serdecznie Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach za bezpłatny wynajem sali i krzeseł, , bukówieckim organizacjom i szkole za udostępnienie pomieszczeń, a także  młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem od lat pomaga w obsłudze Ostatków. Członkowie Kabaretu dziękują też bardzo wszystkim za życzenia, gratulacje, kwiaty i upominki darowane z okazji jubileuszu XXX-lecia.

Dochód z imprezy, jak co roku, przeznaczony jest na Konkurs „Mówimy Gwarą”.

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj