Aktualności

I Mistrzostwa Bukówca w tenisie stołowym

W niedzielę 19 marca odbyły się mistrzostwa Bukówca Górnego w tenisie stołowym. O miano najlepszego walczyło łącznie 15 zawodników w różnym wieku, mieszkających lub pracujących na terenie miejscowości.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał prezes bukówieckiego TG „Sokół” Jan Kot, który przedstawił pokrótce najważniejsze zasady współzawodnictwa. W pierwszej fazie rozgrywek rywalizacja toczyła się w trzech uprzednio wylosowanych grupach, z których po dwóch najlepszych zawodników awansowało do fazy pucharowej. Stąd prowadziła już krótka droga do ścisłego finału, gdzie spotkało się trzech pretendentów do mistrzostwa. W ciągu całego turniej rozegrano łącznie aż 36 niezwykle zaciętych i emocjonujących pojedynków.

Tytuł mistrza Bukówca w tenisie stołowym wywalczył Roman Królikowski, który w ścisłym finale pokonał drugiego Arkadiusza Polocha i trzeciego Pawła Marcinka. Oprócz zwycięskiej trójki okazałe puchary wręczone przez sołtysa wsi Tadeusza Malepszego otrzymali też Dawid Lorych, jako najlepszy gimnazjalista i Monika Fligier, będąca jedyną kobietą biorącą udział w turnieju. Pamiątkowe statuetki odebrali ponadto najmłodszy i najstarszy zawodnik, czyli 9-letni Wiktor Prais i 52-letni Paweł Marcinek.

Począwszy od 15 listopada ubiegłego roku do 12 marca 2017r druhowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Roman Królikowski i Jan Kot, przeprowadzali w każdy czwartek treningi tenisa stołowego dla mieszkańców wsi, którzy na sportowo chcieli spędzić zimowe wieczory.  Z kolei pamiątkowe statuetki i puchary dla najlepszych ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na jesień do wspólnych treningów.

© 2015 ZS Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj