Aktualności

Nowe Lotko – znów trochę inne niż wszystkie

Nowe Lotko – znów trochę inne niż wszystkie

W niedzielę 27 marca przypadało nasze tradycyjne chodzenie z nowym lotkiem. Zespół Nowe Lotko tego dnia nie próżnował. Odwiedził z gaikiem i piosenką wszystkie bukówieckie domy, nawet te na Janówku, Rozwodowie czy pod Sobkowym Lasem! (oczywiście, nie wszędzie zastaliśmy domowników, jak to w niedzielne przedpołudnie). Poprzednie dwa lata były „inne”, ze względu na pandemię: w 2020 chodziliśmy tylko wirtualnie, w 2021 na zasadach obowiązujących obostrzeń. Tegoroczne nowe lotko przysłaniał cień wojny na Ukrainie… 

Na znak solidarności główny pęk wstążek na naszych nowych lotkach był w barwach narodowych Ukrainy. Zebranymi słodyczami podzieliliśmy się z dziećmi z Ukrainy mieszkającymi w naszej okolicy. W miniony piątek odwieźliśmy największą część paczek (37 sztuk) do szkoły we Włoszakowicach, bo właśnie tyle dzieci z Ukrainy uczęszcza już do tej szkoły. Było nam miło, gdy widzieliśmy wielką radość obdarowanych. Każda paczka prócz słodyczy zawierała też folder o nowym lotku oraz informację po ukraińsku.

Dziękujemy wszystkim Bukówczanom, którzy przyjęli i obdarowali nas (jeden pan dogonił nas motocyklem, gdy okazało się, że nie było go gdy przyszliśmy!).

Za gościnę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy, zielony gaj, koszyczek jaj!

Niech się spełniają nowolotkowe wróżby dobrego urodzaju, dostatku, szczęścia!

Do zobaczenia za rok!

Szukaj