Aktualności

Występy w Rydzynie i Domachowie

Występy w Rydzynie i Domachowie

Niedziela 11 września  była bardzo pracowita dla bukówieckich Zespołów.

Po pierwsze, w tym dniu w Rydzynie odbywał się Piknik z Produktem Polskim organizowany przez ARMiR w Lesznie. Na pikniku wystąpił Zespół Regionalny Nowe Lotko, Zespół Regionalny im. A. Markiewicz i Kabaret DZIURA. Niedzielne popołudnie wypełniły dodatkowo występy Zespołu Pieśni Tańca MARYNIA ze Święciechowy i Zespół Pieśni i Tańca MORACZEWO. Występowaliśmy na pięknym tarasie pałacu Sułkowskich, nagłośnienie było świetne, publiczność dopisała – cóż chcieć więcej. Nawet pogoda, tego dnia nieco kapryśna, podczas naszych występów była bardzo ładna. W konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich wzięło też udział nasze bukówieckie Koło.

Zaraz po występie w Rydzynie Zespół Regionalny NOWE LOTKO pojechał do Domachowa, gdzie zostaliśmy zaproszenie na X Festiwal Tradycji i Folkloru. Na samym wstępie zaskoczyła nas wielka ilość samochodów, a co za tym idzie – publiczności! Program Festiwalu była nader bogaty, wystąpiło kilkanaście zespołów i kapel. Kończył go koncert znanej kapeli folkowej Dagadana oraz zabawa przy kapelach ludowych. Impreza była naprawdę wspaniała pod każdym względem: świetna atmosfera i publika, doskonałe jedzonko, miłe upominki dla każdego występującego (prześliczne poduszki). Aż żal było wyjeżdżać…

Bardzo dziękujemy naszym kapelom przygrywającemu Zespołowi Nowe Lotko do tańca, a składy były nietypowe: w Rydzynie zagrał nam z Rafałem Zającem Wojciech Wojciechowski, a w Domachowie Rafał Zając z Krzysztofem Polowczykiem, dudziarzem z … Krobi!

Szukaj