Wyprawa Sokołów na Kaszuby

Wyprawa Sokołów na Kaszuby

            W dn.15 -17.09.2017 TG.Sokół zorganizowało wycieczkę na Kaszuby. W wyjeżdzie uczestniczyli członkowie Sokoła,  a także sympatycy i wszyscy chętni Bukówczanie. Miejscem zakwaterowania była Rewa, miejscowość w Zatoce Puckiej , która też ma swój cypel.

            W pierwszym dniu zwiedzaliśmy skansen w Szymbarku gdzie mogliśmy zobaczyć najdłuższą deskę świata , posłuchać nut kaszubskich. Ciekawym punktem było wejście do schronu przeciwlotniczego i przeżycie imitacji nalotu bombowego. Na koniec każdy mógł przekonać się o zaburzeniu błędnika, wchodząc do domu do góry nogami.

W sobotę pojechaliśmy na Hel gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża, a następnie cypel helski, latarnie morską i port.

            Trzeciego dnia wyjechaliśmy do Gdyni na skwer Kościuszki, gdzie zwiedzaliśmy okręt marynarki wojennej ORP Błyskawica. Następnym punktem było Muzeum Marynarki Wojennej. Tam na wystawie zdjęć znaleźliśmy postać nurka Józefa Markiewicza, bukówczanina,  który w czasie II wojny światowej służył na Helu jako nurek. Jako jeden z nielicznych przeżył bombardowanie okrętu „NUREK”.

            Ostatnim punktem naszej wycieczki był Sopot. Tam odwiedziliśmy słynne molo oraz pospacerować na „monciaku” czyli ulicy na wzór zakopiańskich krupówek.

Szukaj