Aktualności

XIV Kabaretowe Ostatki

… już prawie tydzień  za nami, odbyły się bowiem w sobotę 23 lutego 2019 r.. Gwoli jednak kronikarskiej powinności należy tę imprezę opisać.  W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału Joannę Bartel, artystkę kabaretową i aktorkę (Andzia ze Świętej wojny) oraz  Mariusza Ambrożuka – niesamowitego akordeonistę, półfinalistę programu Mast be the music .. Wystąpił też oczywiście kabaret Dziura. Widzowie jak co roku nie zawiedli i licznie przybyli na  bukówiecką salę.

Tegoroczny początek imprezy był nietypowy, a rozpoczął się od krótkiej projekcji filmowej. Ci, co nie widzieli nominowanej do Oskarów „Zimnej wojny”, mieli okazję zobaczyć jej początek, kiedy to nasi dudziarze, Tomek Kiciński i Michał Mocek, przez ponad minutę grają i śpiewają bukówiecką piosenkę „Pukołem, wołołem”. Następnego dnia bowiem Amerykańska Akademia Filmowa przyznawała doroczne Oskary i choć zimna wojna nie otrzymała go, film i nasi dudziarze zaistnieli w całym świecie. Od nas zaś Tomek i Michał dostali „Złote uOskary”  w postaci prawie autentycznych statuetek!

            A potem już było kabaretowo i muzycznie. Widzowie – jak sami podkreślają – przyjeżdżają na bukówieckie Ostatki by się zwyczajnie, zdrowo pośmiać, „bo z tych telewizyjnych kabaretów to nie zawsze jest z czego”, jak nam mawiają.  W tym roku zapewne też się nie zawiedli, bo sala huczała od śmiechu..

            Pomimo, że impreza trwała ponad  trzy godziny, widzowie bisowali, zaś  kiedy  wszyscy artyści kończyli finał, widzowie nagrodzili ich owacjami na stojąco! Jak co roku – widownia była wspaniała, co corocznie podkreślają zapraszani goście.

            Całości dopełniało świetne nagłośnienie i oświetlenie przygotowane przez Grzegorza Handke i Ireneusza Andrzejewskiego z MOK w Lesznie oraz piękna dekoracja zaprojektowana przez Alicję Żukowską, a przygotowana z pomocą firmy WERNER KENKEL.

            Organizator, kabaret Dziura, dziękuje serdecznie Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach za bezpłatny wynajem sali, bukówieckim organizacjom za udostępnienie pomieszczeń, młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem od lat pomaga w obsłudze Ostatków, a także Mejskiemu Ośrodkowi Kultury w Lesznie, panu Antoniemu Samolowi i pani Wioletcie Kałek. Dochód z imprezy, jak co roku, przeznaczony jest na Konkurs „Mówimy Gwarą”. Dziękujemy też mediom, w szczególności radiu ELKA, za reklamę i miłe recenzje.

Dziękujemy też naszym wspaniałym widzom, których już dziś zapraszamy za rok na XV Kabaretowe Ostatki.

           

© 2015 Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com.

Szukaj