Aktualności

XXIX Konkurs Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków.

XXIX Konkurs Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków.

Konkurs odbył się 7 listopada 2020 r. w Bukówcu Górnym. Odbył się, jednak na zasadach i w warunkach dostosowanych do obecnej sytuacji pandemicznej.

Poszczególne kapele umówione były na konkretne godziny. Po przyjeździe i dopełnieniu wszelkich procedur związanych z Covid-19, dokonywały nagrania w studiu zorganizowanym w bukówieckim Domu Kultury.  Po nagraniu kapela wyjeżdżała, a pomieszczenia były dezynfekowane.

W Konkursie wzięło udział niemal 30 kapel z Krobi, Domachowa, Stęszewa, Poznania, Szamotuł, Bukownicy, Leszna, Szymanowa, Nietążkowa, Zbąszynia, Gniezna i Bukówca. Konkurowali w kategoriach: początkujący, zaawansowani oraz mistrz i uczeń.

Nagrania są obecnie zgrywane w koncert, który będzie udostępniony w Internecie, i który otrzymają Jurorzy. Jurorzy spotkają się wirtualnie na specjalnie uruchomionej platformie internetowej, gdzie omówią występy i uzgodnią werdykt. Będzie on ogłoszony za tydzień –  15 listopada.

Oprócz występów konkursowych nagrano koncert kapel towarzyszący Konkursowi. Również ten koncert będzie udostępniony na stronach internetowych i na portalach społecznościowych.

Konkurs zorganizowała Fundacja Pro-IDEA i Stowarzyszenie Bukówczan MANU. Został on dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że impreza mogła się odbyć: Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach, ośrodkom delegującym kapele, rodzicom młodych dudziarzy  skrzypków, obsłudze.

Dziękujemy też wszystkim członkom kapel za wielką samodyscyplinę i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery pełnej optymizmu i solidarności.

Szukaj