Aktualności

Sukces Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz

Sukces Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz

Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego miał w tegorocznych planach 3-dniowy wyjazd na 36. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego w Świlczy w województwie podkarpackim.

Świlcza to wieś w Polsce granicząca bezpośrednio z Rzeszowem. Organizatorem Konkursu było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Niestety obecna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja spowodowana panującą pandemią spowodowała, że konkurs nie mógł odbyć się w normalnej formie. Dopiero na 2 dni przed planowanym wyjazdem bukówiecki Zespół otrzymał informację, że wyjazd do Rzeszowa  jest jednak niemożliwy. Natomiast organizatorzy postanowili zrealizować konkurs w formule online. Zespoły, które miały wziąć udział w konkursie poproszono o wysłanie materiału filmowego z programem, który planowały przedstawić na scenie podczas konkursu.

Materiał z tradycyjnymi tańcami z Bukówca Górnego został wysłany w piątek, a w sobotę szacowne Jury przez cały dzień oglądało na dużym ekranie nagrane wcześniej występy. Całość obrad dostępna jest w internecie, na kanale YouTube, wraz z 9-godzinną transmisją,  na której można też zobaczyć występ Zespołu Regionalnego z naszej Gminy.

Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego zdobył III miejsce w tym „onlajnowym” konkursie. Poza tym również III miejsce w konkursie par tanecznych, w ramach tego samego wydarzenia zdobyła para Wioleta i Włodzimierz Szulc – członkowie Zespołu Regionalnego.

Jeśli ciekawi Państwa ten konkurs, proponujemy by skorzystać z tych linków:

https://www.youtube.com/watch?v=MBIGDC47nHs&t=7400s  nagranie wszystkich konkursowych występów, występ bukówieckiego Zespołu zaczyna się od 1:46)

https://www.youtube.com/watch?v=FKD4qjzd4SU – ogłoszenie wyników

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/35923/36-ogolnopolski-konkurs-tradycyjnego-tanca-ludowego - plakat informacyjny

https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Regionalny-im-Anny-Markiewicz-z-Buk%C3%B3wca-G%C3%B3rnego-113835513377744/?modal=admin_todo_tour – oficjalna strona ZR na FB

Zdjęcia Zespołu z nagrania programu konkursowego dostępne są na profilu FB.

Szukaj