Aktualności

Śpiewnik Marianny

Śpiewnik Marianny

W tym roku mija setna rocznica urodzin Marianny Dudek Maćkowiak, niezwykłej Bukówczanki, skrzypaczki, pisarki, działaczki społecznej. Dlatego też, Stowarzyszenie Bukówczan MANU przygotowało projekt Niech znów gra muzyka ze śpiewnika Marianny realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska2020.

W ramach programu powstała strona, na której znajdziecie bardzo wiele informacji o Mariannie Dudek Maćkowiak : www.spiewnikmarianny.pl . Powstał też koncert przygotowany przez Kapelę Dudziarską MANUGI, Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz i Zespół Regionalny NOWE LOTKO. Koncert miał się odbyć na żywo, jednak ze względu na sytuację epidemiczną okazało się to niemożliwe. Dlatego koncert  został nagrany w technice 360°. Można go będzie obejrzeć już 15 października  od godz. 19.00 na powyższej stronie internetowej. Dla tych, którzy nie spotkali się wcześniej z techniką 360°, wyjaśniamy, że  oglądając film, to my, przesuwając się po ekranie telefonu, tabletu czy komputera decydujemy, który fragment  chcemy w danej chwili widzieć. Kamera nagrywa  film dookoła własnej osi,  więc każdy może się znaleźć w „centrum wydarzeń”.  Informacji można szukać też na Facebooku – Śpiewnik Marianny. Zapraszamy!

Na stronie projektu można też  znaleźć podkłady karaoke piętnastu bukówieckich  piosenek. Projekt jest współrealizowany przez fundację  Dominika Maya  PRO IDEA. 

Nie dajmy się COVID-owi, bądźmy aktywni!

Szukaj