Aktualności

Stowarzyszenie Bukowczan MANU z Bukówca Górnego nagrodzone w konkursie Urzędu Marszałkowskiego

Stowarzyszenie Bukowczan MANU z Bukówca Górnego nagrodzone w konkursie Urzędu Marszałkowskiego

W dniu 2 grudnia 2020 r. rozstrzygnięto Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Organizatorzy oceniali inicjatywy i projekty, które realizowane były przez powiaty, gminy, ośrodki  kultury, muzea, biblioteki a także organizacje, podmioty gospodarcze i organizacje pożytku publicznego,  w latach 2017-2019.

Była to już 21 edycja Konkursu. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się w wirtualnej przestrzeni, w wersji on-line.

W tym roku zgłoszono 168 projektów z 60 gmin i 25 powiatów, z których 42 zostały nagrodzone nagrodami pieniężnymi.

Wśród nagrodzonych znalazło się również Stowarzyszenie Bukówczan MANU. Nagrodę otrzymało za projekt „By Bukwitz był znów Bukówcem”. Projekt realizowany był w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stowarzyszenie wydało wtedy książkę pod tytułem „By Bukwitz był znów Bukówcem, odbył się uroczysty koncert pod tymże tytułem ( https://www.youtube.com/watch?v=HmcZ0OmeO5U ), uroczystości obchodów 100-tnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bukówcu (koncert Chóru Poznańskie Słowiki, msza i uroczystości pod tablicami pamiątkowymi z udziałem Asysty Honorowej Wojska Polskiego http://bukowiec-gorny.pl/fotoreportaze/obchody-stulecia-wybuchu-powstania-wielkopolskiego-w-bukowcu.html ) Stowarzyszenie dokonało też  renowacji tablic pamiątkowych na bukówieckim kościele (http://bukowiec-gorny.pl/aktualnosci/653-tablice-pamiatkowe-na-bukowieckim-kosciele-odzyskaly-swoj-dawny-blask.html ) i przygotowało wóz powstańczy na przejazd w dniu 11 listopada 2019 r. (http://bukowiec-gorny.pl/fotoreportaze/11-listopada.html )

W uroczystej gali on-line udział wzięli: prezes Stowarzyszenia Zofia Dragan i wiceprezes, a jednocześnie sołtys Bukówca, Tadeusz Malepszy.

Szukaj