Aktualności

Zespół NOWE LOTKO i Stowarzyszenie Bukówczan MANU mają swoją siedzibę

Zespół NOWE LOTKO i Stowarzyszenie Bukówczan MANU mają swoją siedzibę

Zespół NOWE LOTKO czekał na nią… 51 lat, a Stowarzyszenie Bukówczan MANU 20 lat (22 czerwca minie równe 20 lat od zarejestrowania naszej organizacji  w KRS). Staraliśmy się o pokój w bukówiecki Domu Kultury (pomieszczenie po szkolnej bibliotece), a doczekaliśmy się pięknie wyremontowanego strychu, całkowicie na własny użytek!

Cieszy nas to tym bardziej, że cały budynek został nazwany Gminnym Centrum Kultury i w sali na dole można obejrzeć wystawę archiwalnych fotografii naszych zespołów i kapel. Jest to jednocześnie w pełni wyposażona sala multimedialna. Na razie można tu obejrzeć tylko  ''Wesele bukowieckie”, 10-minutowy film  z 1974 roku, z czasem jednak zasoby medialne będą wzbogacane o  nowe dokumenty.

Po przecięciu wstęgi i przekazaniu symbolicznego klucza, uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez mamy dzieci z Zespołu Nowe Lotko.

Uroczystość umilała nasza kapela dudziarska.

Dziękujemy serdecznie wójtowi Robertowi Kasperczakowi za ładną i funkcjonalną siedzibę. Mamy też nadzieję, że nowo otwarte Gminne Centrum Folkloru zapoczątkuje nowy etap w funkcjonowaniu i promowaniu naszego folkloru.

Szukaj