Aktualności

Wspomnienie o Edmundzie Lipowym (1960-2021)

Wspomnienie o Edmundzie Lipowym (1960-2021)

19 listopada 2021 roku zmarł nasz długoletni członek Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz, kolega, przyjaciel nasz Mundek liczący ,,tylko” - 61 lat. W Zespole tańczył i śpiewał, wcielał się w różne role w wielu przedstawieniach. Dla nas najbardziej zapamiętaną będzie ,,Drużba- drugi” w przedstawieniu ,,Wesele bukówieckie”, „Niechaj będzie pochwalony”- obrzęd dożynkowy i wszystkie bukówieckie wiwaty. Od urodzenia mieszkał w Bukówcu Górnym. Chętnie znajdował czas i angażował się w życie Zespołu.

Obdarzony tubalnym głosem godnie reprezentował zespół na lokalnych i ogólnopolskich występach w Rzeszowie, Kielcach czy Tarnogrodzie, gdzie Zespół zdobywał prestiżowe nagrody. W tym roku był na wszystkich wspólnych wyjazdach zespołowych. W stroju regionalnym po raz ostatni wystąpił 29 sierpnia tego roku w miejscowości Garby- Gmina Krzykosy gdzie zespół prezentował obrzęd dożynkowy i dawał krótki występ. Tam słyszeliśmy jego śpiew po raz ostatni.

W Zespole spędził prawie połowę swojego życia od 1992-2021 to jest 29 lat. Wcześniej był jednym z pierwszych członków Szkolnego Zespołu Regionalnego.

Zbyt szybko odszedłeś - Edmundzie nie byliśmy na to gotowi !

23 listopada 2021 roku odprowadziliśmy kolegę na wieczny spoczynek, został pochowany na cmentarzu parafialnym w Bukówcu Górnym. Ostatnim akcentem jaki mogliśmy mu dać, to te kilka nutek zagranych nad grobem na dudach i skrzypcach. W ciszy i głębokim smutku ze łzami w oczach pożegnaliśmy naszego kolegę.

Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci !

Członkowie Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego

Szukaj