Aktualności

Nowe Lotko 2014

Któryż to raz nowe lotka wędrowały po Bukówcu przynosząc radość i wiosnę? Któż to zliczy, wszak to zwyczaj sięgający czasów słowiańskich. „Zielóny gaj, koszyczek jaj” – ten refren znów rozbrzmiewał w całym Bukówcu, a kolorowe wstążki powiewały na zielonych gałęziach sośniny.

Dzieci i młodzież ze Szkolnego Zespołu Regionalnego jak zwykle odwiedziła niemal wszystkie bukówieckie domy.   Radość była obopólna – tak odwiedzających jak odwiedzanych.  Wszyscy członkowie Zespołu ze smakiem „śrutowali” słodycze, których im nie żałowano.  W puszkach znalazło się ponad 1 500 złotych, było jeszcze ponad 700 jaj!  Pieniądze tradycyjnie Zespół przeznaczy na wspólne wyjazdy.

W tym roku dopisała też pogoda.  Słońce przygrzewało cały dzień. Miejmy nadzieję, że Nowe Lotko zatrzyma już słońce na dobre!

Członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego oraz instruktor Zespołu dziękują serdecznie wszystkim, którzy przyjęli i obdarowali Nowe Lotko, a także pani Magdzie Drobnik za pełnienie funkcji opiekuna i p. Kazimierzowi Samelczakowi za dowóz Zespoły na Wielki Koniec.

Szukaj