Aktualności

Turystyczny Bukówiec

W ostatnich tygodniach Bukówiec odwiedziło kilka wycieczek, głównie  z Poznania. Byli bibliotekarze, nauczyciele, turyści z regionu Poznania i Gniezna lubiący zwiedzać regionalne atrakcje, a także uczniowie szkoły muzycznej im  K. Kurpińskiego z Poznania.

Wszyscy zwiedzali Izbę Regionalną, ale nie tylko. Każda z grup  szukała też innych atrakcji, takich jak występy Szkolnego Zespołu Regionalnego, Kabaretu Dziura, dzieci z tekstami gwarowymi. Chętnie odwiedzali też pracownię rzeźbiarską  Jurka Sowijaka.

Dziś wiele osób szuka klimatycznych miejsc, występów. Zmęczeni kulturą masową chętnie zaglądają do miejsc, gdzie życie toczy się spokojnie, a ludziom chce się robić różne ciekawe rzeczy. Każda z grup wyjeżdżała oczarowana bukówieckimi klimatami.  Warto też odnotować w tym miejscu, że od początku roku naszą Izbę Regionalną zwiedziło prawie 200 osób.

Oprócz Bukówca zwiedzali oni w naszej okolicy inne atrakcje: pałac trójkątny we Włoszakowicach, kościół w Charbielinie, wieżę widokową w Boszkowie.

Szukaj