Aktualności

Sukces Dawida Marcinka na Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Sukces Dawida Marcinka na Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dawid Marcinek, absolwent bukówieckiej szkoły, a obecnie uczeń Technikum Leśnego w Miliczu, wygrał  XL  jubileuszowe Eliminacje Centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku leśnictwo, zdobywając tym samym tytuł Laureata Olimpiady Ogólnopolskiej.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczne eliminacje centralne odbywały się w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego  im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. Wielkopolskie) i były poprzedzone etapem szkolnym i okręgowym. W eliminacjach centralnych wystartowało 231 olimpijczyków w 11 blokach tematycznych reprezentujących kilkadziesiąt szkół z całej Polski.  

Zadania, jakie mieli do pokonania olimpijczycy w bloku Leśnictwo to 60 minutowy test teoretyczny oraz cześć praktyczna, podczas której musieli rozpoznać gatunki nasion drzew leśnych, owadów szkodliwych oraz gatunki drewna i wady na nich występujące. Dawid prócz tytułu olimpijczyka i nagród, wygrał indeks na wybrane studia wyższe i jest  zwolniony z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Gratulujemy Dawidowi, a także jego nauczycielom i rodzicom.

Szukaj